i3-7100K GTX 1050 Ti sistem yükseltme

melih2542

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Ben bilgisayarımı biraz yükseltmek istiyorum, biliyorsunuz Cyberpunk 2077 yakında çıkıyor. 30 FPS bile olsa oynamak istiyorum.

Sistemim:
GTX 1050 Ti
8 GB RAM
i3 7100K

Aşağıda CPU Z'den detaylı fotolarını koydum. Ben RAM'i artırmak istiyorum, aynısından 8 GB daha almak istiyorum. Performansımı artırır mı? Çoğu kişi artık 8 GB RAM'lerin yetmeyeceğini söylüyor. Bütçem de çok olmadığı için ideal geldi değiştirmek yerine 8 GB daha ekletmek. Power Supply Zalman ZM600 anakart Prime B250M-K ileride belki anakartı değiştirip işlemciyi upgrade edebilirim. Şu anki anakartıma göre de Max 1000 TL işlemci öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• cpu.png
    cpu.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 33
  • cpu2.png
    cpu2.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 24
  • ekran.png
    ekran.png
    9,5 KB · Görüntüleme: 24
  • anakart.png
    anakart.png
    10 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamlar. Ben bilgisayarımı biraz yükseltmek istiyorum, biliyorsunuz Cyberpunk 2077 yakında çıkıyor. 30 FPS bile olsa oynamak istiyorum.

Sistemim:
GTX 1050 Ti
8 GB RAM
i3 7100K

Aşağıda CPU Z'den detaylı fotolarını koydum. Ben RAM'i artırmak istiyorum, aynısından 8 GB daha almak istiyorum. Performansımı artırır mı? Çoğu kişi artık 8 GB RAM'lerin yetmeyeceğini söylüyor. Bütçem de çok olmadığı için ideal geldi değiştirmek yerine 8 GB daha ekletmek. Power Supply Zalman ZM600 anakart Prime B250M-K ileride belki anakartı değiştirip işlemciyi upgrade edebilirim. Şu anki anakartıma göre de Max 1000 TL işlemci öneriniz varsa yazabilirsiniz.
Oynadığınız oyunlara bağlı olarak 8GB hala idare eder. İşlemciniz 2 çekirdekli bir işlemci olduğundan oyunlarda zorlanması kaçınılmaz. Bütçeniz varsa i5 bir işlemciye geçmenizi öneririm. Paranızı RAM' vermeyin.

Sistemim:
GTX 1050 Ti
8 GB RAM
i3 7100K

Amaç 30FPS oynamaksa bence bu haliyle de oynanır.

Yükseltme olarak ise bence o anakarta uyumlu işlemciler yerine H410 anakart ve İ3 10100F işlemci al. Senin anakartına uyumlu olan İ7 7700 ayarında bir işlemci ve emin ol anakart masrafına girsen de 10100F daha ucuza gelecektir. Bir de dediğin gibi 8GB daha RAM al.

Oynadığınız oyunlara bağlı olarak 8 GB hala idare eder. İşlemciniz 2 çekirdekli bir işlemci olduğundan oyunlarda zorlanması kaçınılmaz. Bütçeniz varsa i5 bir işlemciye geçmenizi öneririm. Paranızı RAM' vermeyin.

Yeni çıkan çoğu oyunu oynuyorum Valhalla oynayacağım 1 2 haftaya optimizasyonu kötü diyorlar bakalım benim sistem kaldırabilecek mi?

Amaç 30FPS oynamaksa bence bu haliyle de oynanır.

Yükseltme olarak ise bence o anakarta uyumlu işlemciler yerine H410 anakart ve i3 10100F işlemci al. Senin anakartına uyumlu olan i7 7700 ayarında bir işlemci ve emin ol anakart masrafına girsen de 10100F daha ucuza gelecektir. Bir de dediğin gibi 8 GB daha RAM al.

Not ettim bakacağım çok masraflı değilse

Yeni konular

Geri
Yukarı