Çözüldü i3-8100 90 derece ile oyun oynanır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RTX3080TiSuper

Hectopat
Oyun olarak LoL oynayacağım. 2-3 gün böyle oynasam sıkıntı çıkar mı termal macun ve fan gelene kadar? Diğer parçalar 50 dereceyi geçmiyor bu arada. Sadece işlemci 90-95 arası. i3-8100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç yönetiminden işlemci gücünü en fazla %50 yaptım ve güç profilini dengeliye aldım. İşlemci 65 dereceyi geçmiyor şuanda. Ayarları da düşüğe çekip FPS'i sabitledim. İşlemcisi ısınan arkadaşlara tavsiyemdir işe yarıyor.
Oyun olarak LoL oynayacağım. 2-3 gün böyle oynasam sıkıntı çıkar mı termal macun ve fan gelene kadar? Diğer parçalar 50 dereceyi geçmiyor bu arada. Sadece işlemci 90-95 arası. i3-8100.

2-3 gün sürecekse çok koymaz ben 6 aydır oyun oynarken 98 derecedeyim. Laptopum çok sorunlu temizlettirme vs için paramda yok mecbur böyle gideceğim.

i3 6100 ve GT940M le sıcaklık konusunda çok güzel tecrübeler edindim tavsiye etmem 😅
2-3 gün sürecekse çok koymaz ben 6 aydır oyun oynarken 98 derecedeyim. Laptopum çok sorunlu temizlettirme vs için paramda yok mecbur böyle gideceğim.
Yeni laptop almak size daha büyük sorun yaratır emin olun.

Fansızsa kullanma sabret. Arkadaşım fanlı i3 7100'u sabit 100derece kullanıyordu 2-3ay öyle kullanmış sonra termal macun sürdük 60dereceyi geçmiyor.

Fansızsa kullanma sabret. Arkadaşım fanlı i3 7100'u sabit 100derece kullanıyordu 2-3ay öyle kullanmış sonra termal macun sürdük 60dereceyi geçmiyor.
Yok fanı var. Bu arada ilk açtığım da bakmamıştım sıcaklıklara 120 fps falan oynuyordum drop falanda girmedi. Oynayıp oynamamak arasında kaldım malum ramazan ayındayız zaman biraz daha yavaş geçiyor.
Fan olmadan çok sıkıntı çıkartabilir, bence birkaç gün dayanın.
Fan var.

Yok fanı var. Bu arada ilk açtığım da bakmamıştım sıcaklıklara 120 FPS falan oynuyordum drop falanda girmedi. Oynayıp oynamamak arasında kaldım malum ramazan ayındayız zaman biraz daha yavaş geçiyor.

Fan var.

FPS'i 60'a sabitlemeni öneririm ısı az da olsa düşer.

Geri
Yukarı