i3 8100 boşta 45-50 derece olma sorunu

BoJack

Kilopat
i3 8100 sistemi bir ay önce topladım. Bilgisayarı açar açmaz 45-50 °C gösteriyor. Sizce sorun ne olabilir? Şu an sadece termal macunu değiştirdim. Stock fan ve 1 kasa fanı var 2 kasa fanı daha alsam sorun çözülür mü yoksa yeni işlemci soğutucu mu alsam ya da sorun donımsal/yazılımsal mı?
Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

1535362081975.png

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'ta sıcaklıklar yüksek gözükebiliyor. Windows üzerinden AIDA64 ya da HWMonitor ile kontrol edin.

Core Temp kullanıyorum ben, aktif olarak bakıyorum bilgisayar kullanırken sıcaklığa.
Ayrıca açılışta kaç olduğundan çok kullanım sırasında kaç olduğu önemli. Bir süre onu takipleyin.

Core Temp kullanıyorum ben, aktif olarak bakıyorum bilgisayar kullanırken sıcaklığa.
Ayrıca açılışta kaç olduğundan çok kullanım sırasında kaç olduğu önemli. Bir süre onu takipleyin.
Kullanım sırasında ise 60-65 arası oluyor.
BIOS'ta sıcaklıklar yüksek gözükebiliyor. Windows üzerinden AIDA64 ya da HWMonitor ile kontrol edin.
AIDA64 te 50 görünüyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı