i3 8100, GTX 1060 için yeterli mi?

HotFear27

Kilopat
Daha fazla  
Bir yerde ikinci el olarak satılan bir sistem var. Sistemde ekran kartı yok, o şekilde satıyor adam. Fiyatı 2400 lira, makul bir fiyat. Ben bu sistemi alıp üzerine GTX 1060 6 GB taksam herhangi bir sorun olur mu darboğaz vs.?

Sistem şu şekilde:
  • ANAKART : Asus Prime H310M-D
  • İŞLEMCİ : i3 8100 3.5Ghz
  • RAM: DDR4 GSKILL 8GB 2400 MHz
  • WD Black 1000 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılabilir. GTX 1060 için yeterli bir işlemci.

Oyunlarda darboğaz olabilir. Forumda karşılaşmıştım. Sormak istediğin soru varsa bu arkadaşla iletişime geçebilirsin.
IMG_0885.JPG
IMG_0886.JPG
IMG_0887.JPG

i3 8100 iyi bir işlemci. Çoğu oyunda bir darboğaz olmayacaktır ama kimi AAA oyunlarda darboğaz yaşatabilir. Çok büyük problem olacağını zannetmiyorum. Fakat i5 8400 işlemciye sahip bir şeyler toplayabilirseniz bütçeniz dahilinde çok daha ideal olur bence.

GTX 1060'ı rahatlıkla taşıyabilecek bir işlemci.
Senenin başında topladığım GTX 1070 Ti sisteme bütçe zorunluluğundan dolayı geçici olarak i3 8100 koymak durumunda kalmıştım. Şu an sorunsuz kullanılıyor, hatta yayın yapılıyor sistemle.
Gönül rahatlığıyla alınabilir.

BF 1, GTA V gibi işlemciye yüklenen oyunlarda bir miktar darboğaz olur, ama onların dışında Witcher 3 gibi işlemciden çok ekran kartını kullanan oyunlarda hiç darboğaz olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı