i3 8100 RX 570 sisteme mining için fazladan ekran kartı takmak

qhmetsen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Trader
Selamlar, hızlıca sistemimden bahsedip konuya girmek istiyorum.
Core i3 8100 3.60MHz / 16 GB RAM / B360M PRO-VH / 2X RX570 4 GB / 120GB SSD / Windows 10 Pro / "PSU mevcut fakat ileride ekran kartının ihtiyacına göre daha da ekleyeceğim, o sorun değil"

Tahmin edebileceğiniz üzere Ravencoin mining yapıyorum. Görüntüyü ise işlemcinin dahili GPU'su UHD 630'dan alıyorum. Anakartımda 1 adet PCI X16 ve 2 adet PCI X1 slotu mevcut. Teoride riserler ile Total'de 3 ekran kartı takabiliyorum. Her bir PCI slotuna 4 adet riser takmamızı sağlayan bir ürün buldum. https://www.hepsiburada.com/s-link-...n-riser-ekran-karti-coklayici-p-HBV00000AWDBD
Anakartıma şu üründen 3 adet taksam ve toplamda 12 ekran kartı bağlasam sorun yaşar mıyım? Burada PSU gücünden ziyade anakart zarar görür mü? Windows o kadar kartı algılayabilir mi? Farklı bir işletim sistemine geçmeli miyim? Yoksa mining için satılan 12X PCI slotlu anakartlara mı yönelmeliyim? yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıkıntı olabileceğini düşünüyorum 12 ekran kartını o şekilde takarsan ama 1 aparat takıp kullanabilirsin sorun olmaz illa 12 ekran kartı takacağım diyorsan daha uygun bir anakart bakman senin için daha stabil olur.

Hocam sıkıntı olabileceğini düşünüyorum 12 ekran kartını o şekilde takarsan ama 1 aparat takıp kullanabilirsin sorun olmaz illa 12 ekran kartı takacağım diyorsan daha uygun bir anakart bakman senin için daha stabil olur.
teşekkür ederim :)
PSU 1000W veya 700W kaliteli Power kullanman gerkeli yoksa sistemi yakarsın hem de sistemi beslemez sıtabil olmaz.

12 karta 1000W asla yetmez anca mükemmel şekilde undervolt yapmam gerekir o zaman da tam performans alamam :)

Yeni konular

Geri
Yukarı