i3-8100 sistemde Valorant oynanmayacak şekilde kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Malatya
Daha fazla  
RAM
8,00 GB
Ekran kartı
Intel(R) UHD Graphics 630
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i3-8100 CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
Merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce Valorant'a girdiğimde aşırı derecede kasmaya başladı. Poligona giriyorum Mouse'yi hareket ettiriyorum dona dona dönüyor ve poligondan atıyor. Format attım, oyunu 3kez silip yeniden yükledim, Windows 11'den Windows 10'a geçtim her şeyi denedim fakat işe yaramıyor. Ne yapabilirim?

Merhabalar. Yaklaşık 1 ay önce Valorant'a girdiğimde aşırı derecede kasmaya başladı. Poligona giriyorum Mouse'yi hareket ettiriyorum dona dona dönüyor ve poligondan atıyor. Format attım, oyunu 3kez silip yeniden yükledim, Windows 11'den Windows 10'a geçtim her şeyi denedim fakat işe yaramıyor. Ne yapabilirim?

Cevabı fazla basit aslında, sisteminiz Valorant'ın minimum sistem gereksinimlerini tam olarak karşılamıyor. Karşılıyorsa da minimum sonuçta. Daha iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var.

Son düzenleme:

önerilen sistem gereksinimleri​

• işletim sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bit
  • işlemci: Intel Core i3-4150 (Intel), Ryzen 3 1200 (AMD)
  • bellek: 4 GB RAM.
  • ekran kartı: NVIDIA GeForce GT 730 ya da AMD Radeon R7 240.
  • ekran kartı belleği: 1 GB VRAM.
  • Ekran kartınız yetersiz gibi GTX 750 gibi kartlara yönelmelisiniz.

Kanka normal düşük FPS alman ama donuyor diyorsun ayarlar en düşükdemi acaba?
ayarlar en düşükte eskiden hiç kasmadan oynuyordum
Dostum işlemcin hiç yoktan iyidir ama ekran kartın olmadığı için kasması gayet normal sana önerim bir GTX 750 Ti vb. bir ekran kartı alman.
eskiden kasmıyordu şimdi mouse'yi bile oynatamıyorum direk oyundan atıyor bu sorun 6 ay önce yine olmuştu ekran kartı driverlerini silip yeniden yüklemiştim çözülmüştü

Ekran kartı olmaması başlıca sorun, o işlemci normalde Valo'da ortalama 170-200 FPS renderlayabiliyor.
dediğim gibi herhangi bir sorunum yoktu ekran kartı driverimi güncelledikten sonra kasmaya başladı

Çözüm;

Son düzenleme:

Geri
Yukarı