i3 8100 ve 1050 Ti sistem anlık FPS düşmesi

4blood

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda oyun oynarken elektrik gitti. Geldiğinde açtım oyuna devam ettim fakat oyunda FPS droplar oluyordu. Mesela CS'de birkaç dakikada bir 300'den 100'e düşüyor. Diğer oyunlarda da böyle. Elektrik kesilmeden önce bir sorun yoktu. Bilgisayar akım korumalı bir prize bağlıydı. Kendi imkânlarımla sorunu çözebilir miyim? Sorunun harddiskten kaynaklandığını düşünüyorum.
PC özellikleri:
  • I3 8100
  • MSI B360M Pro-VH
  • MSI Gaming 1050TI
  • Corsair Force LE
  • Toshiba P300 1TB
  • Xigmatek Glare 7A 600w PSU

Sorunun HDD'den kaynaklandığını düşünüyorsanız HDTune programı ile test edebilirsiniz. Healty kısmına göz atın göze çarpan bir sorun varmı belli olur zaten.

RAM yetersiz geliyor olabilir yada statik elektrik yüklenmiş olabilir. 3 çözüm yolu var.
1 - RAM'inizi söküp geri takın.
2 - Oyuna girerken görev yöneticisinden Google,Discord vs... RAM tüketen uygulamaları kapatın.
3 - Temiz kurulum yapın.

RAM Kaç GB? Hangi oyunu oynuyorsunuz?
8GB ramim var. Oynadığım tüm oyunlarda oluyor. CS, PUBG, Project Cars 2, R6.
RAM yetersiz geliyor olabilir yada statik elektrik yüklenmiş olabilir. 3 çözüm yolu var.
1 - RAM'inizi söküp geri takın.
2 - Oyuna girerken görev yöneticisinden Google,Discord vs... RAM tüketen uygulamaları kapatın.
3 - Temiz kurulum yapın.
Rami takıp çıkarmayı deneyeceğim birazdan.
Statik elektrik sadece ramde mi olur? Başka bir şey yapmam gerekiyor mu?
Rami çıkarıp taktım artık fps drop 5-10 dakikada bir oluyor. Bunu sıfıra indirebilir miyim?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı