i3 8100 ve GTX 1060 darboğaz sorunu

abdulkadir03

Hectopat
Öncelikle selamün aleyküm arkadaşlar ben Abdulkadir,

şimdi arkadaşlar bu oyun aşırı darboğaz oluyor. GTX 1060 6 GB İ3-8100 Z370-A PRO 8 GB RAM. Sistem özelliklerim bunlar. Bunlar olmasına rağmen biliyorum işlemci yetersiz değiştir diyeceksiniz ama değiştirmeden yapabileceklerim neler söleyebilir misiniz? Driver'ı baştan yüklemiştim format attım. Donanım parçalarını kontrol ettirdim ama sıkıntı çıkmadı. Çıkması lazımdı internette videolarda benim donanımımla 60 80 FPS alanlar var nasıl oluyor da millet iyi FPS alıyor ben böyle kötü? Onu da soracak ve bu konuyu açmış bulunuyorum.

Adsız.png
1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkaplan uygulamalarını falan kapatın. Game Booster tarzı yazılımlar işe yarayabilir belki. Ancak bunlar küçük ve geçici çözümler. BF1 Multiplayer'da bu tarz bir darboğaz normal.

RAM konusunda sıkıntı yaşıyorsun. 16 GB'a güncelle. Onun dışında çözünürlük arttırmak yükü ekran kartına verir. İşlemci ve ekran kartı birbiri için yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkaplan uygulamalarını falan kapatın. Game Booster tarzı yazılımlar işe yarayabilir belki. Ancak bunlar küçük ve geçici çözümler. BF1 Multiplayer'da bu tarz bir darboğaz normal.
game booster fps düşüklüğünden başka bişey sağlamıyordu gene bi tekrar denicem ama işe yaricanı sanmıyorum ve çoğu kişi bana senin işlemcin bu kadar darboğaz yapmamalı sorun vardır diyorlar ama tüm donanım parçalarını kontrol ettim sıkıntı bulamadım ama sorunun bende oldunu düşünüyorum benimle aynı sistemi kullanan youtube da 1 video da adam 80 fps alıyor ultra ayarlarda operasyonlarda
RAM konusunda sıkıntı yaşıyorsun. 16 GB'a güncelle. Onun dışında çözünürlük arttırmak yükü ekran kartına verir. İşlemci ve ekran kartı birbiri için yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
şu video ya bi bakarmısn adam
adam benimle aynı sistemle ama 80 fps alıyor nasıl olcak
Oyundaki ayarı Dx 11 ayarına çek Dx 12 de darboğaz yaşarsın başka oyunlarda sıkıntı var mı?
başka oyunlar pek girmiyorum dx 11 de kullanıyorum 1 ara dx 12 kullanmışdım aşırı bir darboğaz oldu için direk 11 e döndümde gene geçmiyor resimdeki gibi oluyor

İnanırmısın bende böyle bir konu açtım kimse cevap vermedi ama şanslısın sana cevap verilmiş:).Bu arada sistemim seninle aynı(ekran kartı,işlemci,ram miktarı)ve bende aynı sorunları yaşıyorum.Ayrıca arkadaşlar 8gb olması 30fps değerini hiçbir zaman kabul edilebilir kılmaz.Bende darboğaz sorunları yaşıyorum senin gibi.Buraya @Recep Baltaş etiketliyeyim.Bu kronik bir sorun mu? Yoksa belirli seri numaralarında oluşan bir üretim hatası mı?Cevap verirseniz sevinirim.
Not:Tüm driverler güncel ve oyunlar orijinal(windows da orijinal ve güncel sürüm 1803)

İnanırmısın bende böyle bir konu açtım kimse cevap vermedi ama şanslısın sana cevap verilmiş:).Bu arada sistemim seninle aynı(ekran kartı,işlemci,ram miktarı)ve bende aynı sorunları yaşıyorum.Ayrıca arkadaşlar 8gb olması 30fps değerini hiçbir zaman kabul edilebilir kılmaz.Bende darboğaz sorunları yaşıyorum senin gibi.Buraya @Recep Baltaş etiketliyeyim.Bu kronik bir sorun mu? Yoksa belirli seri numaralarında oluşan bir üretim hatası mı?Cevap verirseniz sevinirim.
Not:Tüm driverler güncel ve oyunlar orijinal(windows da orijinal ve güncel sürüm 1803)
Bence Gtx 1060 gibi bir ekran kartı ve İ3 8100 (i5 7500) gibi bir güçlü işlemcinin dar boğaz yapması çok olacak bir şey değildir bence ama keşke 3 Gb versiyonunu seçse idiniz hem fiyat yönünden rahat olurdunuz hem de dar boğaz bu kadar çok görülmezdi :)

Bende anlamadım acaba garantiye mi versem? Çünkü cidden sinirlenmeye başladım.Çok CPU gerektirmeyen oyunlarda bir sorun yok ancak GTA5 ve bf1 oyunlarda çok sıkıntı çekiyorum özelliklede GTA5'te.
@Akif siz ne dersiniz?

Bende anlamadım acaba garantiye mi versem? Çünkü cidden sinirlenmeye başladım.Çok CPU gerektirmeyen oyunlarda bir sorun yok ancak GTA5 ve bf1 oyunlarda çok sıkıntı çekiyorum özelliklede GTA5'te.
@Akif siz ne dersiniz?
Garantiye vermeniz ne tür bi çözüm getirir ki ? kronik bi sıkıntı oldugunu düşünmüyorum 3gb larda bile az az oluyor imiş 6gb larda olması normal

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı