i3 8145U oyunda 70-75 derece

WortsYT

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese laptopumu guç tasarrufuna aldığımda 50-60 dercelerde geziyor. Ancak yüksek performansa aldığım da ise 70-75 (1 saatlik kullanım) ama mesela yüksek performansta 70 derecede Alt Tab yapıp güç tasarrufuna aldığımda hemen 65'lere düşüyor. MSI Afterburner yanlış mı gösteriyor yoksa tahmini olarak bir rakam mı acaba?

Değerler normal. Bir tehlike oluşturmuyor. Ama istersen süpürge ile bilgisayarın ızgaralarından toz çekmeyi deneyebilirsin. Bu sıcaklığı düşürmek için çok basit ve bir o kadar da etkili bir yol. Ben bir kez tozu aldığımda sıcaklıklar yük altında 90 dereceden 70 dereceye düşmüştü.

Dizüstüne göre normal bir derece. Benim ki ASUS ROG GR8 benim de işlemcim o düzeylerde ısınıyor ekran kartı 60'larda geziniyor galiba işlemci'ye fazla yük biniyor ya da u serisi olduğu içindir. Senin durum da gayet normal oyunlarda en iyi performansı almak için tabii ki de yüksek Performans'da kullanmalısın belki binen yükü azaltır ve ufak bir etkisi olur arka plan uygulamalarını ve Discord kullanıyorsan ayarlardan donanım ivmesini kapatırsan ufak tefek etkileri olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı