i3 8350K CPU-Z Benchmark'ı Sızdı

Arkadaşlar İ3 8350K, İ7 7700K ile kıyaslanmış ve tek çekirdekte onu alt etmiş. Çoklu çekirdekte ise yüzde 80 oranında yaklaşmış.
36.jpg

Sakin ol fanboy.
Fanboy? Kabalıkta veya ön yargıda sınır yok sanırım.

Ben @Tuna Yücer'e sonuna kadar katılıyorum.

Ayrıca test sonuçları bana biraz garip geldi. Yani @CJack60'un da dediği gibi; Intel'in elinde bu güç vardıysa, veya I5 işlemcileri boostlayıp I3 diye çıkaracak cesaretleri vardıysa, neden X299 çıktı?

Ayrıca buna benzer bir konu ne yerli ne de yabancı forumlarda gördüm.

En iyisi beklemek sanırım. Ama şundan eminim; rekabet ortamı çok iyi olacak ve kazanan daima son kullanıcı olacak.

Umurumda bile değil artık ne çıkaracağı. Sanki uygun fiyattan verecekler. Adamlar Pentium G4560 ucuzdan herkes alıyor diye piyasadan çekti. Şimdi bir de bunlara yeni Anakart çıkacak. AMD 2020'ye kadar AM4 kullanma sözü veriyor. Bıktım artık her yeni işlemci çıktığında Anakart değiştirmekten.

Hiçbir firma sadece 1 nesil sonra çıkan giriş-orta seviye modelini, bir önce ki nesilin amiral gemisi modelinin önüne geçirtmez veya yaklaştırmaz bu çok büyük bir hata olur. Hele ki piyasa da kaçılabilecek bir rakip varsa. Bir kaç yıl önce olsa AMD'nin FX işlemcilerinin rekabetten uzak olmasıyla belki küçük bir ihtimal yapılabilirdi. Fakat Ryzen serisi çoktan piyasaya can getirmişken İntel'in bunu yapması kendi ipini çekmek olur başka birşey değil.

Asla ama asla O.C yapılabilen yüksek tek çekirdek performanslı i3 işlemci alınmaz. Zaten bulunduğumuz durumda zamanla çok çekirdeğe kayılacak Ryzen gibi bir platform sebebiyle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı