i3-8350K İçin CPU Soğutucu Tavsiyesi

Ottermic

Hectopat
Merhaba, bütçem 250-270 TL civarı. Sessiz çalışan uzun ömürlü bir ürün arıyorum acaba bunların hangisi uygundur?

İşlemcim: Intel 8350K.

FSP Windale 6 AC601 LED Mavi ışıklı 120mm INTEL/AMD İşlemci soğutucusu - inventus (Sinerjide 271 TL orada resim gözükmüyor.)

Başka önerilere de açığım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerdiğiniz soğutucunun 6 tane ısı borusu olması çok iyi. Fakat fan ömrü biraz kısa, sitesinde 40000 saat ömrü olduğu yazıyor. Ayrıca sitesindeki model biraz farklı sanırım, yanlarda plastik tutucuları var. Hepsiburadanın sattığı tel tutucuları olan bir model. CM hiçbir ürününde kauçuk tutucu kullanmıyor, titreşim yapar mı? Zırıltı sesi duymak istemiyorum. İlginiz için teşekkürler.

FSP Windale modelinin fan montajı silikonlarla sıkıştırma ile yapılıyor ve çok sağlıklı olmuyor. Ben benim fanı asılı dururken yakaladım, silikonlar düşmek üzereydi. Şu an plastik kelepçe ile fanı ısı borularına bağladım kullanıyorum ama önermem.

Önerdiğiniz soğutucunun 6 tane ısı borusu olması çok iyi. Fakat fan ömrü biraz kısa, sitesinde 40000 saat ömrü olduğu yazıyor. Ayrıca sitesindeki model biraz farklı sanırım, yanlarda plastik tutucuları var. Hepsiburadanın sattığı tel tutucuları olan bir model. CM hiçbir ürününde kauçuk tutucu kullanmıyor, titreşim yapar mı? Zırıltı sesi duymak istemiyorum. İlginiz için teşekkürler.

Senin dediğin üretimden kalkan eski modelidir. Önerdiğim Ver.2 yani yenilenmiş modelidir.

BvLgaRi önerdiğiniz ürünü sipariş ettim 3 gün sonra elime geçecek. Gelince izlenimlerimi yazarım benzer konu açacak arkadaşlara da yardımcı olur.
Fiyatı düşmüşken kaçırma derim.

Soğutucu elime ulaştı. Öncelikle hocam çok teşekkür ederim tekrar size. Soğutucu gayet güzel ve sessiz çalışıyor. Montajını da yaparken fazla zorlanmadım, fakat soğutucu beklediğimden büyüktü ve kasaya sığmayacağını düşündüm ama kıl payıyla kurtarıyor, yani kapağı kapatabiliyorum.😄

Isı değerlerine gelirsek, Boşta 24-26 derece, Yük altında(oyunlarda) 45-47 derece arası seyrediyor.
Overclock yapmadım daha, fakat 4.3 veya 4.4'e rahat çıkarırım diye düşünüyorum. Öncelikle stok macunu değiştirmem gerekecek sanırım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı