i3 9100F GTX 1650 oyunlarda yüksek CPU kullanımı ve az GPU kullanımı

yardımma

Hectopat
Arkadaşlar ben GTX 1650 i3 9100F 8 GB 3000MHz ballistic RAM kullanıyorum PC'de virüs taraması yaptım PC'yi temizledim ama GPU kullanımı hep 50 70'lerde ve oyunlarda ciddi anlamda FPS düşüşlüğüne gidiyor ben bu durumdan çok rahatsız oluyorum ne yapmam gerekiyor CPU kullanımı hep 100'de oyunlarda sıcaklık değerleri 67 C GPU 60 C işlemci ne yapacağım lütfen.

AC ve Battlefield oyunları için normal denebilir. Tamamen boşta, hiçbir şeyi ellemeden de %100 mü? Bazen farenin yenileme hızı yüzünden bile işlemci kullanımı artabiliyor.

AC ve Battlefield oyunları için normal denebilir. Tamamen boşta, hiçbir şeyi ellemeden de %100 mü? Bazen farenin yenileme hızı yüzünden bile işlemci kullanımı artabiliyor.

Evet bazen oyun açmadığımda bile 100 olabiliyor ama her türlü oyun için internetteki aynı sistemdeki adamlar BF 1'de 80 FPS alıyor High'ta ben Ultra'da 30 FPS alıyorum.

Sistemde sıkıntı olduğu açık ve net. O işlemcinin 1650'yi besleyememesine imkan olmadığı gibi ultra ayar bandında bazı istisnai durumlar haricinde RX 5500XT/GTX 1660 gibi ekran kartlarını kaldırabilecek potansiyeli var. Kaliteyi genel olarak yüksekte tutup sürücülerinizin güncel olmasına dikkat edin derim, bu arada PSU marka ve modeliniz neydi?

O kart için normal denilemez.

Sistemde sıkıntı olduğu açık ve net. O işlemcinin 1650'yi besleyememesine imkan olmadığı gibi Ultra ayar bandında bazı istisna durumlar haricinde RX 5500XT/GTX 1660 gibi ekran kartlarını kaldırabilecek potansiyeli var. Kaliteyi genel olarak yüksekte tutup sürücülerinizin güncel olmasına dikkat edin derim, bu arada PSU marka ve modeliniz neydi?

O kart için normal denilemez.

Aldığım sistem GameGaraj 3tnb sürücüler Full güncel kaldırıp gene yaptım ama sonuç değişmedi.

Aldığım sistem GameGaraj 3tnb sürücüler Full güncel kaldırıp gene yaptım ama sonuç değişmedi.

Ben 3 yılı aşkın bir süredir i3 8100 dengi i5-7500 ile GTX 1650 Super'in hemen hemen performans muadili olan GTX 1060 6 GB ile şu ana kadar böyle bir sorunla karşılaşmadım. Özellikle BF1 &5, AC serisi olmak üzere işlemciye en sert yük bindiren oyunlarda dahi çoğu senaryoda darboğazla karşılaşmayıp alabileceğim maksimum performansı büyük oranda elde ettim, ediyorum da. Diyeceğim o ki; sistem bileşenlerinizde herhangi bir şekilde uyumsuzluk veya dengesizlik yok, bir yer problem çıkarıyor ama ney, siz yine de temiz kurulum yapıp bir daha deneyin derim, sorun çıkartmaması gerekiyor normalde.

Geri
Yukarı