i3 9100F GTX 1650S darboğaz yapar mı?

T.A.R.D.I.S

Hectopat
Merhabalar,
İzlediğim test videoları, daha önce açılmış konulardan anladığım kadarıyla i3 9100F GTX 1650 Super ile darboğaz yapmıyor. Ancak izlediğim tüm testlerde işlemci kullanımı paso %95-100 arası. Kartı besliyor ancak gücünün her bir zerresini kullanıyor. Şimdi asıl soruya geliyorum. Konu hakkında pek bilgim yok o yüzden tamamen düz mantık düşünüyorum. Şimdi ben oyun oynarken arkaya müzik veya Discord gibi yerlerden canlı bağlantı açsam bunlar da işlemci gücü isteyen şeyler benim işlemcimin ekran kartına verdiği güç düşer mi? Eğer öyle oluyorsa görünürde darboğaz olmasa bile günlük kullanımda işlemcinin ekran kartını besleyemediği zamanlar mı olacak? Olacaksa ne kadar olur?

Önemli olan kartı besleyebilmesi. Besledikten sonra işlemcinin %90 üzerinde çalışmasının bir önemi yok. Arkada ufak tefek uygulamaların çalışmasının işlemcinin istikrarını etkileyeceğini zannetmiyorum. Eski i3 işlemcimde denemiştim. Gözle görülür bir etki yaratmıyordu. Ama canlı yayında işler değişebilir. Daha üst model işlemci tercih etmeniz gerekebilir yani.

Geri
Yukarı