i3-9100F Intel stock fan nasıl?

Emirhandgc

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar ahali, sistemimde Intel'in stock fanını kullanıyorum. Birkaç arkadaşlar konuştuğumda bilgisayarın açıldığına dua et, fanı değiştir gibi yorumlar aldım. Siz ne düşünüyorsunuz konu hakkında bilgi verebilir misiniz fanı değiştirmeli miyim?

İşlemcim: i3-9100F.

Selamlar ahali, sistemimde Intel'in stock fanını kullanıyorum. Birkaç arkadaşlar konuştuğumda bilgisayarın açıldığına dua et, fanı değiştir gibi yorumlar aldım. Siz ne düşünüyorsunuz konu hakkında bilgi verebilir misiniz fanı değiştirmeli miyim?

Bende var ses yapıyor son açtığım konuya bakabilirsin.

Yükte ve boştaki sıcaklık değerleri nedir?
Fanın görevi işlemciyi soğutmak fakat stok fan %100 devirde rahatsız edici ses yapabilir bunu umursamıyorsanız gerek yok.
Ta ki sıcaklıklarda bir anormallik yoksa ne gerek var?

Arkadaşlarınız abartmış. Eğer bütçe varsa değiştirin ama yoksa da bir problem olmaz.

Bende var ses yapıyor son açtığım konuya bakabilirsin.
Yaptığı ses pek sıkıntı değil. Soğutması yeterli mi onu öğrenmek istiyordum.
Yükte ve boştaki sıcaklık değerleri nedir?
Fanın görevi işlemciyi soğutmak fakat stok fan %100 devirde rahatsız edici ses yapabilir bunu umursamıyorsanız gerek yok.
Ta ki sıcaklıklarda bir anormallik yoksa ne gerek var?
Sıcaklık değerlerini doğru bi şekilde görebileceğim bi uygulama var mıdır? Önerebilir misiniz?

Soğutma problemi yoksa ya da fanınızda bir arıza yok ise değiştirmenize gerek yok. Sonuçta bu işlemcilerin stok fanları fabrikada en yüksek değerlere göre test yapılarak konuluyor. Ancak yine de bütçeniz var ise tabii değiştirebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı