İntel Stock Fan Yeterli Mi?

serdar0766

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konyaaltı/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Resimde de gösterdiğim gibi sizce bu dereceler normal mi %100 yük altında en fazla 67 dereceye çıkması. Yani işlemcim 67 derecede 1 saat kalsa sizce zarar görebilir mi? Yoksa işlemciler için bu normal bir durum mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    9,1 KB · Görüntüleme: 115
Resimde de gösterdiğim gibi sizce bu dereceler normal mi %100 yük altında en fazla 67 dereceye çıkması. Yani işlemcim 67 derecede 1 saat kalsa sizce zarar görebilir mi? Yoksa işlemciler için bu normal bir durum mu?
Sıcaklıklar gayet iyi yük altında. G4560'a stok fan gayet yeterlidir masraf etmeye değmez eğer ki rahatsız edicek kadar ses çıkarmıyorsa.

80 nin altı iyidir. Zaten standart olarak 90 derece üstünde bilgisayar kendini kapatır ısı BIOS'a zarar vermesin diye.

İşlemci sınıra ulaştığı zaman ya hızını düşürür ya da tamamen kapanır. Paylaştığınız değerler stok fan için gayet normal, herhangi bir sorun yok.
Evet bu olaya Thermal throttling deniyor.
İşlemci sınıra ulaştığı zaman ya hızını düşürür ya da tamamen kapanır. Paylaştığınız değerler stok fan için gayet normal, herhangi bir sorun yok.
Soğutmam ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü İ5-9600K kullanırken 60 dereceyi geçmiyordu 4300 MHz titreşim değerinde. Aslında 9700K ile de 45 dereceyi geçmiyordu fakat 3600 MHz değerinde takılıydı. Kendi değerine ulaşabilmesini sağlamak için fast tuning yaptım. Fazla voltaj veriyor sanırım 150 W verdiğini gördüm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı