i3 9100F işlemci oyunlarda üzer mi?

Elinde işlemci değiştirme şansın yoksa, her şeyi çoktan satın aldıysan bu soruyu sormanın ne mantığı var? Çok kötü, iğrenç bir işlemci de desek, çok iyi ve güçlü de desek bir şey değişmeyecek değil mi? Otur oyununu oyna, düşünme böyle şeyleri artık.

Gelecekteki bazı işlemciyi zorlayan oyunlarda biraz üzebilir, ama genel olarak kötü değil, 1650 super ile iyi gider. Yüksek gereksinimli oyunlarda grafik ayarlarını low yapıp yüksek fps alayım dersen darboğaz yapar, mesela Assassins Creed Odyssey.

Elimde bir i3 9100F işlemci var.
Bu işlemcinin bana verebileceği performans nedir?
Oyun ağırlıklı aldım oyunlarda beni üzer mi?
Hangi işlemciler rakibidir?
Güçlü bir işlemci midir?

Sistemim:
GTX 1650 Super.
i3 9100F.
8 GB RAM [Yakında 16'ya çıkarıcam]
250 GB SSD 500 GB HDD.

Lütfen "keşke şu işlemciyi alsaydın", " bu işlemci daha iyi" vb yorumlar yazmayın. Sadece sorularıma cevap verirseniz çok mutlu olurum.

Açıkçası işlemci az çok i7 3770 gücünde. Ve rakibi i7 3770 ve modern olarak Ryzen 3 3200G'dir. Güçlü derken neye göre. Orta düzey oyunları oynayabilirsiniz.

Fiyatına göre en iyi işlemci. İmzamdaki sistemle kullanıyorum ekran kartım 1650 Super 8 GB RAM var beni hiç üzmedi. Fiyat olarak bir üstünde R3 3200G var İ3'le kapışamaz bile.

Açıkçası işlemci az çok i7 3770 gücünde. Ve Rakibi i7 3770'dir. Güçlü derken neye göre. Orta Düzey oyunları oynayabilirsiniz.
I5 6500 ile bir çok oyunu oynadım. Sadece AC: Odyssey'de sorun çıkardı, şehre girince fps 35'e kadar düşüyor. i3 9100F benimkinden daha iyi yani hiç bir oyunda sıkıntı çıkarmaz o ekran kartı ile.

Geri
Yukarı