i3 9100F nasıldır?

Neye göre iyi mi, 4. nesil i7'den iyidir. Bence gayet güzel bir işlemci ama çekirdek sayısı biraz az gibi. Daha iyi bir seçeneğin yoksa düşünülebilir -ekran kartına yeterli olacaksa.

Render işlemleriyle uğraşmıyorsanız, yüksek CPU gücüne ihtiyacınız yoksa gayet yeterli bana göre. Oyunlar için 4GHz frekans bence çok. Ekran kartını destekledikten sonra CPU frekansının çok yüksek olması oyun performansını çok etkilemiyor ama "film video düzenliyorum, render programlarını çok kullanıyorum, 4K dosyalar düzenliyorum" dersen başka

Son düzenleme:
Fiyatına göre en iyi işlemcidir. GTX 1650 Super ile kullanıyorum hiç sıkıntı çıkarmadı bana. Tabii bütçeniz var ise R3 3100 alsanız daha iyi olur ama bütçeniz 600 TL civarlarında ise alabilirsiniz.

Neye göre iyi mi, 4. nesil i7'den iyidir. Bence gayet güzel bir işlemci ama çekirdek sayısı biraz az gibi. Daha iyi bir seçeneğin yoksa düşünülebilir -ekran kartına yeterli olacaksa.
[/

Haswell 4. nesil i7leri asla geçemez Hyper threding yok.

Geri
Yukarı