i3 9100F RX 570 sistem toplama

Spoth

Centipat
Arkadaşlar merhaba, ekteki sistem hakkında yorumlarınızı rica edeceğim yalnız OEM tavsiye sistem olduğu için parça değişikliği olmuyor o yüzden başka parça önermezseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200529_165819_com.vatanbilgisayar.vatan.jpg
    Screenshot_20200529_165819_com.vatanbilgisayar.vatan.jpg
    210,4 KB · Görüntüleme: 34
OEM tavsiye sistem olduğu için parça değişikliği olmuyor o yüzden başka parça önermezseniz sevinirim.
O zaman almanızı önermem.

Everest ürünleri dandik.
SSD bulunmuyor. HDD ile ömrünüzden ömür gider.

9. nesil Intel'in soket ömrü doldu artık. Değmez şahsen.

Vatan şart mı?
Toplam bütçe nedir?

Sistemin YouTube'da FPS testlerine baktım çoğu grafiksel olarak sistemleri zorlayan oyunu 1080P orta yüksek ayarlarda rahatlıkla 55-60 FPS arasında oynatıyor. Ayrıca işlemci hakkında yorumlar şu şekilde "Intel size uzun bir süre yüksek performans verir yarı yolda bırakmaz AMD ilerleyen yıllarda sizi yorar" ayrıca işlemcinin Ryzen 3 3200G ve Ryzen 5 1600 ile karşılaştırılmasını izlediğim zaman Intel açık ara 2 AMD işlemcisini de geçiyor, tabii ki her şey FPS değil işlemcinin ekran kartına uyguladığı herhangi bir dar boğaz yok ve ekran kartını %100 besliyor yani ekran kartı %100 kullanımda işlemci sıcaklığı fazla değil yük altında 60 65 stok fan ile, peki 2 3 ay sonra bir 8 GB RAM daha ekleyip üstüne bir de SSD alınsa sistem kullanılanamaz mı?

"Intel size uzun bir süre yüksek performans verir yarı yolda bırakmaz AMD ilerleyen yıllarda sizi yorar"
Kim söyledi bunu? Böyle bir şey yok. Hatta tam tersi. 9. nesil Intel'in soket ömrü doldu, AMD aynı sokette 4 nesil işlemci desteği sunuyor. Kim yarı yolda bırakmış?

orlayan oyunu 1080P orta yüksek ayarlarda rahatlıkla 55-60 FPS arasında oynatıyor.
Oynatmada sorun yok, sistem iyi değil. Sırf FPS'ye bakıp PC alsaydık gider en dandik bileşenleri dizer yüksek ekran kartı koyup önerirdik değil mi?

ayrıca işlemcinin Ryzen 3 3200G ve Ryzen 5 1600 ile karşılaştırılmasını izlediğim zaman Intel açık ara 2 AMD işlemcisini de geçiyor
Bunun nedeni Intel'in tek çekirdekte bu işlemcilere göre üstün olması. 3200G'yi direkt ele zaten, APU bir işlemci o.
FPS'ye bakmak yerine teknik özelliklerine odaklan biraz, 4/4'te hiçbir gelecek yok. 6/12 işlemci varken hiçbir mantığı yok.
peki 2 3 ay sonra bir 8 GB RAM daha ekleyip üstüne bir de SSD alınsa sistem kullanılanamaz mı?
Kullanılır ama bu sefer de çok pahalıya gelecek. Hiçbir anlamı kalmayacak

Üstelik benim derdim Everest PSU ile. Sisteminizi böyle dandik ürünlere emanet etmenizi istemiyorum.

Şimdi çıkıp PSU FPS vermiyor demeyin. Kaliteli değil. Siz yepyeni araba alıp patlak teker takar mısınız? Aynı şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı