i3 9100F - RX 570 sistem toplama

Aradaki fark 243 TL'dir.

Ben de bunu diyorum işte, 4 GB VRAM altı kullanan oyunlarda pek fark göremeyebilirsin fakat 4 GB VRAM üzerine çıktığın zaman fark ortaya çıkıyor.
Öncelikle bu seviyeli konuşmanız için size teşekkür ediyorum. Videoda kimi oyunda 10 FPS fark eder iken, kimi oyunda modelinden dolayı mıdır bilmem 2-3FPS 4 GB modeli önde. Ancak tekrar bilgisayar toplayacak olsam RX 580 çok ucuza gelmedikçe almazdım ben 1200 TL'ye geldi diye almıştım. (ASUS modelinin) Samsung belleklere sahip olması iyi yanı. Harici olarak eski bir kart olması, TDP değerinin yüksek olması, çok güç tüketmesi ve (ben hiç yaşamadım) Wattman vb. hatalara sahip olması eksiğidir.

Teknobiyotik'te 1367 TL'ye bulunabiliyor. Markası Galax.

Yok önceden baktığımda 67 TL fark vardı Teknobiyotik'te bakın.

Vallahi RX 570 ile aynı fiyata görünce direkt buna kaydı gözlerim. Galax marka nasıldır? 1900 liralara vuran MSI 1650S ile bir performans farkı var mıdır?
Aradaki fark 243 TL'dir.

Vallahi RX 570 ile aynı fiyata görünce direkt buna kaydı gözlerim. Galax marka nasıldır? 1900 liralara vuran MSI 1650S ile bir performans farkı var mıdır?
Fiyatları aynı değil ama aradaki farkı hak ediyor. Galax gayet kaliteli bir firma forumda kullananlar var. MSI 1650 Super modelini kastediyorsan o gereksiz pahalı bir model. 5-7 derece ısı, görünüş, gösteriş dışında bir şey kaybetmezsin.

Bu modeli alınca sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum, tavsiye ederim.

Öncelikle bu seviyeli konuşmanız için size teşekkür ediyorum. Videoda kimi oyunda 10 FPS fark eder iken, kimi oyunda modelinden dolayı mıdır bilmem 2-3 FPS 4 GB modeli önde. Ancak tekrar bilgisayar toplayacak olsam RX 580 çok ucuza gelmedikçe almazdım ben 1200 TL'ye geldi diye almıştım. (ASUS modelinin) Samsung belleklere sahip olması iyi yanı. Harici olarak eski bir kart olması, TDP değerinin yüksek olması, çok güç tüketmesi ve (ben hiç yaşamadım) Wattman vb. hatalara sahip olması eksiğidir.
Rica ederim dostum ne demek.

Elbette kötü bir kart değil, yanlış anlaşılmasın performansı da iyi ama 8 GB modelinin avantajı oluyor. Gerek şimdi, gerek ileriye dönük olarak. Biliyorsun artık grafikler gelişiyor ve VRAM kullanımı da gitgide artıyor. Mesela şu an RX 460 2 GB kullanıyorum ve VRAM sıkıntısını çok sık yaşıyorum. Bu arada evet, modelden modele göre de değişiklik gösterebiliyor FPS değerleri kiminin saat hızları daha fazla oluyor. Bu da FPS'yi değiştiren etkenlerden. İyi geceler, ben teşekkür ederim.

Geri
Yukarı