i3 9100F + RX 570 vs Ryzen 5 2600 + RX 570

Mustafa3454

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel Core i3 9100f
  • MSI H310M GAMING Arctic
  • Sapphire RX 570 4 GB
  • Kingston HyperX Fury 8 GB
  • Samsung 860 Evo 250GB
  • WD Blue 3,5" 1TB
  • Corsair CX500
  • Corsair 275r

• AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450M Mortar Titanium
  • Sapphire RX 570 4 GB
  • Samsung Evo 860 250GB
  • WD Blue 3,5" 1TBTL
  • Corsair CX500
  • Corsair 275r

Assetto Corsa oynamak ve Coreldraw programinda ufak tefek işler için kullanmak uzere iki PC topladim. PC'de gorsellige de onem verdigim icin beyaz anakart ve kasa sectim. Ayrica direksiyon seti de alacagim icin RAM'i daha sonradan Dual kit olarak 16'ya upgrade edecegim o aklimda. Sizce ne eksik ne fazla? Hangisini almaliyim? Yardim eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Intel Core i3 9100f
  • MSI H310M GAMING Arctic
  • Sapphire RX 570 4 GB
  • Samsung 860 Evo 250GB
  • WD Blue 3,5" 1TB
  • Corsair CX500
  • Corsair 275r

• AMD Ryzen 5 2600
  • MSI B450M Mortar Titanium
  • Sapphire RX 570 4 GB
  • Samsung Evo 860 250GB
  • WD Blue 3,5" 1TBTL
  • Corsair CX500
  • Corsair 275r

Assetto Corsa oynamak ve Coreldraw programinda ufak tefek işler için kullanmak uzere iki PC topladim. PC'de gorsellige de onem verdigim icin beyaz anakart ve kasa sectim. Ayrica direksiyon seti de alacagim icin RAM'i daha sonradan Dual kit olarak 16'ya upgrade edecegim o aklimda. Sizce ne eksik ne fazla? Hangisini almaliyim? Yardim eder misiniz?
I5 9400f alabilirsin I3 9100f yerine. Ayrıca 3. Nesil Ryzen 3600 alabilirsen senin için daha iyi olur. Ryzen 7 2700X'e çok yakın hatta tekli çekirdekte geçiyor. Bütçen yoksa 9400f'de yeterlidir.

RTX 2080 ile yapılmış şu teste bakın, sizin sistemde 4-5 yıl sonra aradaki 15-20 fps hayatınızı kurtarabilir;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RTX 2080 ile yapılmış şu teste bakın, sizin sistemde 4-5 yıl sonra aradaki 15-20 fps hayatınızı kurtarabilir;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam 4 5 yıla kim öle kim kala.2 3 sene rahatça assetto corsa oynatir mi i3 9100f o onemli benim icin

9100F R5 2600'ün rakibi bile değil. 9100F almak gibi bir hata yapma R5 2600 dururken. Ayrıca
RX 570 yerine GTX 1650 öneririm.
İşlemciyi tanidiktan ucuza kapaticam o yuzden 9100f'de takildim biraz ekran kartini ikinci el ucuza bulursam düşünücem onuda tavsiyelerin icin tesekkur ederim.Bu doviz kurunda 0 pc toplamak akil işi değil malesef.

İşlemciyi tanidiktan ucuza kapaticam o yuzden 9100f'de takildim biraz ekran kartini ikinci el ucuza bulursam düşünücem onuda tavsiyelerin icin tesekkur ederim.Bu doviz kurunda 0 pc toplamak akil işi değil malesef.
Ucuza kapatıcam diyorsan 9100F ama R5 2600 ucuza gelirse kesinlikle onu al bence. İkinci el alıcaksan RX serisi kartları düşünme bile yarısından çoğu mining için kullanılmış.

Ucuza kapatıcam diyorsan 9100F ama R5 2600 ucuza gelirse kesinlikle onu al bence. İkinci el alıcaksan RX serisi kartları düşünme bile yarısından çoğu mining için kullanılmış.
Arada kupon çıkıyor tabi hızlı olmak lazım havada kapıyorlar😂.İkinci el olarak hangi ekran kartlarina odaklanmaliyim sizce.

Arada kupon çıkıyor tabi hızlı olmak lazım havada kapıyorlar😂.İkinci el olarak hangi ekran kartlarina odaklanmaliyim sizce.
Bence ekran kartını ikinci el alma. Tanıdıktan alacaksan o başka ancak Mining yapılmamış diyip yapmış olabilir.(Test etmek lazım 2.el ne alınırsa alınsın.) Ancak ekran kartı daha riskli. Nasıl kullanıldığını,kaç saat kullanıldığını,karta bakım yapılıp yapılmadığını bunları öğrenmek için dürüst güvenilir iyi bir satıcıya denk gelmek lazım. Bence sıfır alın önerim https://www.incehesap.com/inno3d-geforce-gtx-1650-twin-x2-oc-gaming-ekran-karti-fiyati-42482/ budur. Ama derseniz ki ikinci el bir ekran kartı almak istiyorum Temiz,garantili,faturalı bir GTX 1060 bakın derim. Almadan önce mutlaka test yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı