i3-9100F - RX 580 sistemde ekranda beyaz kareler çıkıyor

berkingbad

Kilopat
Merhaba, i3-9100F ve RX 580 8 GB bir sistemimiz var.
1 hafta kadar önce terman macunu ve kasa temizliği yaptırıldı. Termal macunu değiştirmesi gereken bilgisayarcı bize danışmadan ekran kartını söküp silgilemiş.
İşlemci stok fan ile fazla ısındığından Snowman T6 Ultra fan takıldı. İşlemci sıcaklıkları şu an gayet normal.
CS:GO oynarken alakasız bir zamanda ekran kendiliğinden kapanıyor, sesler vs. gelmeye devam ediyor, kasa çalışır durumda. Bilgisayara reset atmadan hiçbir şekilde ekran geri gelmiyor.
Bunun üstünde dün iki kere masaüstünde aşağıda görselini eklediğim şekilde kareler vs. çıktı. Reset atmadan ekran kendine gelmedi.
FurMark ile GPU'ya defalarca %100 yüklenip test yapmamıza rağmen herhangi bir hata almadık. Ama CS:GO oynarken ya da masaüstünde boşta dururken bu tarz hatalar ile karşılaştık.

WhatsApp Image 2022-08-23 at 00.31.17.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun, adam sorunsuz karta WattMan belasını bulaştırmış, büyük başarı.

WattMan'da bilgisyarı tekrar açtığımızda ekrana hata ile ilgili yazı gelmiyor muydu? Herif bir de pişkin pişkin siz bunu fırınlatın o bir süreliğine düzelir sonra satın ikinci elden başka kart alın, 3 ay sonra alanın elinde patlasın senden çıksın diyormuş. Tam bir ahlak timsali. :) kesin aynı kartın bozuğunu taktı sağlamını çaldı ihtimali üzerindeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
WattMan'da bilgisyarı tekrar açtığımızda ekrana hata ile ilgili yazı gelmiyor muydu? Herif bir de pişkin pişkin siz bunu fırınlatın o bir süreliğine düzelir sonra satın ikinci elden başka kart alın, 3 ay sonra alanın elinde patlasın senden çıksın diyormuş. Tam bir ahlak timsali. :) kesin aynı kartın bozuğunu taktı sağlamını çaldı ihtimali üzerindeyim.
İnsanı katil eder bunlar.

Havale ile 1500 liraya sattık. Sorunlu olduğunu yazdık. Telefonda detaylıca anlattık. Kart çalışıyor testleri bu şekilde ama arada kendini kapatıyor dedik. Alacak kişi kendi sistemindeki kartı söküp içine takıp öyle satacakmış. 1000 lira kadar masrafı var demişlerdi onu da söyledim kendisine ama sanmıyorum yaptıracağını. Kartı kargoladık. 2 gün sonra bildiği halde bu kart bozukmuş diyerek bende para istemeye hakkı yoktur değil mi? Ki herhangi bir uygulamayı aracı yapmadık havale ile alışverişi yaptık.

Havale ile 1500 liraya sattık. Sorunlu olduğunu yazdık. Telefonda detaylıca anlattık. Kart çalışıyor testleri bu şekilde ama arada kendini kapatıyor dedik. Alacak kişi kendi sistemindeki kartı söküp içine takıp öyle satacakmış. 1000 lira kadar masrafı var demişlerdi onu da söyledim kendisine ama sanmıyorum yaptıracağını. Kartı kargoladık. 2 gün sonra bildiği halde bu kart bozukmuş diyerek bende para istemeye hakkı yoktur değil mi? Ki herhangi bir uygulamayı aracı yapmadık havale ile alışverişi yaptık.
İkinci elde, uygulamasız satışlarda iade istenmez eğer söylenenin aksine bir durum çıkmazsa. Keşke telefonla anlatarak değil mesajla yazsaydın bu sorunları (kanıt için), adam psikopatsa mahkemeye gidip "bana bilerek sorunlu ürün sattı" deme ihtimali var, ama çok çok az ihtimal, adamın ruh hastası olması lazım bunun için. Bu kadar da şanssız değilseniz hayırlı olsun kurtulmuşsunuz karttan.

İkinci elde, uygulamasız satışlarda iade istenmez eğer söylenenin aksine bir durum çıkmazsa. Keşke telefonla anlatarak değil mesajla yazsaydın bu sorunları (kanıt için), adam psikopatsa mahkemeye gidip "bana bilerek sorunlu ürün sattı" deme ihtimali var, ama çok çok az ihtimal, adamın ruh hastası olması lazım bunun için. Bu kadar da şanssız değilseniz hayırlı olsun kurtulmuşsunuz karttan.
Sahibindendeki ilk konuşmada şunu demişim;
  • Birde ilan açıklamasını okudunuz değil mi
  • karttaki bir problemden dolayı çok ucuza satıyoruz
Kendisine masrafı olduğunu vs. de söyledik. Kendisi atladı hemen ilanı kaldırın sabah alıyorum şeklinde. Bence de bize bir suç atamaz. Sağlam RX580'i nereye alıyor 1500'e.

Geri
Yukarı