Çözüldü RX 580 sistemde ekranda renkli kareler oluşuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkanglgn

Hectopat
Yer
Seyhan/Adana
Daha fazla  
Meslek
Makine Teknikeri
Selamlar.

Bilgisayarımı alalı 1 ay oldu nerede ise. Şu anlık sadece GTA 5'de gördüm böyle bir şeyi, ne olduğunu bilmiyorum. Sürekli gelip gelip geri gidiyor.
Monitörümde mi hata var, yoksa ekran kartımda mı anlamadım. Ekran kartımın driverını DDU ile silip temiz kurulum yaptım. BIOS'um güncel, hiçbir OC bulunmuyor. Donanımları testlere de soktum, hiçbir hata da vermiyor ama hala var. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekran kartım: XFX AMD Radeon RX 580 GTS XXX Edition 8 GB GDDR5 256Bit ekran kartı.
Monitör: James Donkey JD24FG1MS144 24" 1ms 144Hz Full HD FreeSync Gaming monitör.

Ekranda ki renkli karelenme 2.png
Ekranda ki renkli karelenme.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Monitörle ilgili olacağını sanmıyorum. Bu tarz görüntü kayıpları ve patlamalar genellikle ekran kartı arızası sebebiyle çıkıyor ortaya. Neredeyse aynısı eski ekran kartımda başıma geldi ekran kartını değiştirdim ve çözüldü. Ekran kartını bir FurMark testine sok bakalım kapanacak mı FurMark'da aynı sorunu verecek mi?

Önceden sokmuştum ama bir hata vermedi şimdi bir daha çalıştırayım bakalım.
Keşbiş olsun diyelim bir garantiye yollayın çipsette ufak bir arıza gibi gözüküyor.
Bir an önce gerekeni yapın yoksa mekanik Center olsun deme ihtimali doğar bize.

Eyvallah. 😅 Yarın yolluyorum.
Monitörle ilgili olacağını sanmıyorum. Bu tarz görüntü kayıpları ve patlamalar genellikle ekran kartı arızası sebebiyle çıkıyor ortaya. Neredeyse aynısı eski ekran kartımda başıma geldi ekran kartını değiştirdim ve çözüldü. Ekran kartını bir FurMark testine sok bakalım kapanacak mı FurMark'da aynı sorunu verecek mi?

Sorun vermedi FurMark'da.
Oyun orijinal mi? Ve dosya eksiği sorunu olabilir mi?
psu sistemi besliyor mu?

Oyun orijinal mi? Ve dosya eksiği sorunu olabilir mi?
PSU sistemi besliyor mu?

Oyun orijinal. Dosya eksiği yok daha dün güncellemesi geldi oyunu Epic Games'den almıştım. PSU sistemi yeterli besliyor. 650Watt 80+ sertifikalı.
AMD RX 580 le alakalı yanlış hatırlamıyorsam çok kez bu şekilde hataya denk geldim forumlarda, acaba seriden kaynaklı bir problem mi var ortada?
İnan bende bilmiyorum

Önceden sokmuştum ama bir hata vermedi şimdi bir daha çalıştırayım bakalım.
Keşbiş olsun diyelim bir garantiye yollayın çipsette ufak bir arıza gibi gözüküyor.
Bir an önce gerekeni yapın yoksa mekanik Center olsun deme ihtimali doğar bize.

Eyvallah. 😅 Yarın yolluyorum.

Sorun vermedi FurMark'da.

Dosya Ekleri

• Yeni ekran kartı testi.png
    Yeni ekran kartı testi.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı