i3 9100F sistem 2. RAM'i algılamıyor

berraassde

Decapat
Daha fazla  
RAM
Cricual 8gb kingston fury 8gb
İşlemci
i3 9100f
Sistemime 8 GB RAM yeterli gelmediği için 16 GB'ye yükseltmek istedim 8 GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast RAM'ini aldım (eski RAM'im Crucial 8 GB DDR4 2133MHz) ben bu iki RAM'i anakarta takmaya çalıştığımda ya ekrana görüntü gelmeyip sistem kendini yeniden başlatıyor ya da görüntü geliyor fakat diğer RAM'i algılamıyor, sizce bu neden kaynaklı? Anakartım Gigabye H310M h modeli.

Sistemime 8 GB RAM yeterli gelmediği için 16 GB'ye yükseltmek istedim 8 GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast RAM'ini aldım (eski RAM'im Crucial 8 GB DDR4 2133MHz) ben bu iki RAM'i anakarta takmaya çalıştığımda ya ekrana görüntü gelmeyip sistem kendini yeniden başlatıyor ya da görüntü geliyor fakat diğer RAM'i algılamıyor, sizce bu neden kaynaklı? Anakartım Gigabye H310M h modeli.
Mhz leri oyumsuz zaten

Hocam ya RAM sorunlu ya da anakartta RAM slotu sorunlu.
Çalışan bir RAM'i tespit edin. İki slotta da deneyin. Eğer ikisinde de sistem açılıyorsa diğer RAM arızalı demektir. Arızalı olan RAM'in anakarta takılan pinlerini silgi ile silin. Belki düzelir. Düzelmez ise RAM'i garantiye gönderin.
Hocam %100 emin olmamakla birlikte frekansları farklı olsa bile yüksek frekansta olan RAM otomatik olarak diğer frekanstaki RAM'in hızına düşüyor diye biliyorum.

Son düzenleme:
Sistemime 8 GB RAM yeterli gelmediği için 16 GB'ye yükseltmek istedim 8 GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast RAM'ini aldım (eski RAM'im Crucial 8 GB DDR4 2133MHz) ben bu iki RAM'i anakarta takmaya çalıştığımda ya ekrana görüntü gelmeyip sistem kendini yeniden başlatıyor ya da görüntü geliyor fakat diğer RAM'i algılamıyor, sizce bu neden kaynaklı? Anakartım gigabye H310M h modeli.

Hocam yeni aldığınız RAM'i tek başına bir dener misiniz eğer görüntü geliyorsa BIOS'a girip MHz değerlerini ayarlayın ha bir de XMP açın.

Hocam yeni aldığınız RAM'i tek başına bir dener misiniz eğer görüntü geliyorsa BIOS'a girip MHz değerlerini ayarlayın ha bir de XMP açın.

Şu anda o RAM'i kullanıyorum diğerini kaldırdım çalışmıyor diye tam olarak anlatabilme şansınız var mı (MHz değerlirini yükseltemiyorum 2666'dan yukarı çıkmıyor)

Anakart modelini söyler misiniz?

Yazmıştım zaten ama Gigabyte H310M h https://www.hepsiburada.com/gigabyt...z-anakart-p-HBCV000003ZROT?magaza=atombilişim

Hocam ya RAM sorunlu ya da anakartta RAM slotu sorunlu.
Çalışan bir RAM'i tespit edin. İki slotta da deneyin. Eğer ikisinde de sistem açılıyorsa diğer RAM arızalı demektir. Arızalı olan RAM'in anakarta takılan pinlerini silgi ile silin. Belki düzelir. Düzelmez ise RAM'i garantiye gönderin.
Hocam %100 emin olmamakla birlikte frekansları farklı olsa bile yüksek frekansta olan RAM otomatik olarak diğer frekanstaki RAM'in hızına düşüyor diye biliyorum.

Sonda yazdığınız şeyi yapıyor RAM zaten frekansı düşürüyor 3200MHz RAM iki slottada çalışıyor ikisini taktığımda çalışmıyor.

Geri
Yukarı