i3 9100F sistem ekran gidip geliyor

Atilla1

Centipat
Herkese selam. Biraz uzun bir konu olacak yardımcı olabilecek olursa sevinirim.

WhatsApp Image 2020-12-13 at 06.03.07.jpeg

Öncelikle anakartın3. ışığı yanıyor.Gigabyte GeForce GTX 1660 Super Gaming OC 6G (GV-N166SGAMING OC-6GD) Ekran Kartı
Ekran kartım bu sistemi alalı 2 ay olmadı o neden le henüz bir temizlik yapmadım. GeForce Experience kullanıyorum. Bir önceki güncellemeyi yaptıktan sonra da bu şekilde oyuna girince ekran gidiyordu bir önceki sürüme aldığımda düzelmişti bu güncellemeyi de 2 gün olacak bugün yapalı ekran kartının sıcaklığı 63 derecelerde genellikle.

Desktop Screenshot 2020.12.13 - 17.29.13.88.png

Desktop Screenshot 2020.12.13 - 17.29.24.48.png

Power Supply'ım 600W 80+ sertifikalı Rampage yazmışken anakart H310 PRO işlemci i3 9100F. Sürücüyü yine geri yüklemeye çalıştım aygıt yöneticisinde önceki sürüme dönmedi. NVIDIA'nın sitesinden önceki sürümü indirdim, kurdum yeniden başlatınca ekran çözünürlüğü 1268*720 gibi bir şeye dönüştü. Ekranda sağ tık yapınca NVIDIA Denetim Masası bile gözükmedi. Çözünürlük öyle kaldı. Arkada kendisi otomatik şu anki güncellemeyi yapıp yeniden başlattı ve o güncellemeden önce Windows güncellemesi vardı ama güncelleme arızası diyordu. O son güncellemeden sonra oradaki uyarıda kalktı güncelledi. Yani demem o ki güncellemeyle alakalı sorun sanırım. Şunu da belirteyim CS:GO oynarken mesela ekran gidiyor ama ben hala oyundayım yani klavyeden mousedan yaptığım hareketler ve sesler bana geliyor. Sadece ekran gidiyor. Evet arkadaşlar farklı bir konuda kopyalayıp yapıştırdım cümleler devrik olabilir sorunum bu dün yaptığı güncellemeyle geçti sanmıştım. Lakin garibime giden şey Cyberpunk'ı 4 saat kadar oynadım oyunu kapatırken ekran gidiyor fazla yükleme mi oluyor anlam veremiyorum. Biraz önce de ekran gitti ve 2 3 kere yeniden başlatmayla anca geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı