i3 9100F sistem için ekran kartı önerisi

Bu i3-9100F işlemci ile alakalı o kadar yanlış saçma sapan bilgi var ki anlatamam. Halbuki piyasanın şu anki en fiyat-performans işlemcisi. RX580’e darboğaz yapar diyor adam ya. Diyecek bir şey bulamıyorum artık.

Bazı oyunlarda yapacağını görebilirsiniz çeşitli videolarda. Ve kuzenim kullandığından biliyorum.
Bu i3-9100F işlemci ile alakalı o kadar yanlış saçma sapan bilgi var ki anlatamam. Halbuki piyasanın şu anki en fiyat-performans işlemcisi. RX580’e darboğaz yapar diyor adam ya. Diyecek bir şey bulamıyorum artık.

Bazı oyunlarda yapacağını görebilirsiniz, çeşitli videolarda ve kuzenim kullandığından biliyorum.
Tabii ki yapar, o oyunlarda 8 thread'lik i7 7700'ler, R3-3100'ler bile %80-90 kullanıma rahatlıkla çıkabiliyorlar zaten, gerçekten işlemciyi öldürüyorlar ki o işlemcilerin de kaldırabileceği üst limit kartlar 9100F'in iki tık üstü, (2060/1070 Ti seviyesi zaten).

Bu tarzdaki sayıları şu an için az olan tipteki ağır oyunlar dışında hemen hemen GTX 1070/1660 Ti seviyesine kadar besleyebilip konu sahibi de ağırlıklı olarak ekran kartına yük binen oyunlar oynayacağım deyince göndermiş olduğunuz mesaj biraz tuhaf olmuş. Direkt olarak RX580'de bile yapıyor şeklinde belirtmiş olduğunuz ifade; sanki işlemci komple yetersizmiş gibi algılanmış, sanki söz konusu Ryzen 3-1200AF'den bahsediyormuşsunuz gibi bir hissiyat bırakıyor. Zaten dediğim gibi o yetmiyor dediğimiz oyunlarda 9100F'in çekirdek performansından kaynaklanan bir yetersizlik sebebiyle değil, 4C/4T yapısından dolayı çekirdek limitine takıldığından sıkıntılı durumlar oluşabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı