i3 9100F sistem için ekran kartı önerisi

O işlemcinin, 1080P Ultra'da GTX 1660/1660 Ti seviyesine kadar birçok oyunda besleyebilecek gücü var, maksimum takabileceğiniz kartlar bu seviyede olur. Zaten anladığım kadarıyla işlemciye aşırı yük bindiren oyunlar da oynamıyorsunuz, bu noktada yükseltebileceğiniz seçenekler bunlar olur ki 144 Hz bir monitör yoksa RX580'den geçmeye değmez. Bu şekilde uyumlu bir kombin zaten.

Hocam yaklaşık 2 hafta önce FPS oyunları yüzünden stres olduğumu anlayarak bıraktım. O yüzden daha zevkli oyunlara geçtim. Yükseltme yapmak istiyorum ve işlemci gerektiren oyunlar oynamadığım için ekran kartından başlayayım dedim.

Örneğin 1070. Biliyorum sen delirdin mi falan diyeceksiniz ama işlemciyi de dediğim gibi 8 veya 9. nesil i5 ile değiştireceğim.
GPU ağırlıklı oyunlarda besler zaten, kimse kimseye delirdin mi falan demez emin olun, hatta durun aşağıya bir benchmark test videosu atayım, CPU'ya aşırı yük bindiren 4 çekirdeğin yetmediği oyunlar haricinde o karta yettiğini göreceksiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam RX 580 üstü kastınız nedir? Çünkü 1660 alsanız RX 580'e yaklaşık bir güçte olacağından yükseltme yapmış olmazsınız.
RX 580 8GB modeli bile 1650S'den güçsüz. 1660 ile yaklaşık değil 1660 çok olmasada hatırı sayılır seviyede daha güçlü. Oyun FPS'leri bakımından konuşuyorum.

Hocam mantıken RX 580 ekran kartından daha iyi bir şey alınki yükseltme yapacağınıza değsin diye düşünüyorum. Zaten işlemciyi de değiştirecekmişsiniz. Bütçenizi belirtirseniz ona göre ekran kartı önerisi yapacaklardır.

Bayağı bir darboğaz yapar ama işlemciyi değiştireceğim diyorsanız alın. Kanımca ikisini aynı anda alın ya da ilk işelmciyi sonra ekran kartını değiştirin.
Yapacağı oyunlar iki elin parmağını geçmez, üstüne bayağı da yapmaz önemsenmeyecek düzeyde biraz yapar.

Geri
Yukarı