i3 9100F sistem toplama

sebastian159

Centipat
Ben 2 ay önce bir halt yeyip i3 9100F almıştım, şu an sadece işlemci aldım. Diğer parçaları önerir misiniz?
  • Not: Marka takıntım var.
  • Not 2: Sistem F/P odaklı olsun.
  • Not 3: İleride yükseltme yapılacak.
Ekran Alıntısı.PNG

Aklımda bunlar var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci dışında sistem gayet iyi. Bütçeyi biraz daha düşürmek için SSD olarak SATA SSD alabilirsin. Oyunlarda ve günlük kullanımda aradaki farkı hissedemezsin.

Ama satmak istemiyorum.

Orası sana kalmış i3 9100F güzel işlemci ama 4 çekirdek olması sıkıntı ileride o işlemci sana çok sorun çıkarıcak %100 kullanımlar boy gösterecek ve droplar olacaktır 1600 AF alman ileride daha yüksek bir ekran kartı koymana ve daha fazla işlemci yükü isteyen oyunlarda performans almama yarayacaktır yine de sen bilirsin.

Asıl önemli olan oynadığınız oyunlar. Tek çekirdek performansına önem veren oyunlar oynuyorsanız Intel kalsın. Çünkü 9100F tek çekirdekte Ryzen 5 2600X'i bile geçiyor. Ancak oynamıyorsanız Ryzen 5 geçebilirsiniz. İleride i5-9400F veya i5-9600K öneririm ben i7 yerine. Veya Ryzen 3.nesil bir işlemci.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı