i3-9100F sistemde Batman Arkham City GOTY çöküyor

Vhexfr

Hectopat
Oyunda mr. Freeze'i bulmaya giderken gcpd binasının içinde Batman yerdeki telsizin hattını çıkarıp kendi cihazına taktıktan sonra kapıdan içeri girince oyun çöküyor. (oyun orijinal)

Sistem:
i3-9100F
AMD RX570.
8 GB 2666MHz RAM.
Windows 10 Pro.

Grafik ayarlarını tamamen düşürüp o yeri geçmeyi test eder misiniz?

Genellikle bu tarz sorunların çözümleri PC Gaming Wiki üzerinde olur. Sadece Nvidia Physx kaynaklı bir çökme sorunu belirtmişler. AMD üzerinde Nvidia destekli Physx ayarının kilitli olması lazım. Ama açılıyorsa o ayarı kapatıp test edin. Galiba başlatıcı üzerindeki ayarlardan kapatıyordun. Tam hatırlamıyorum.

AMD olsa da şu sürücüyü yüklemeyi deneyebilirsin. Eski AMD sistemimde, benzer şekilde Physx ihityaç duyan bir oyunu böyle çalıştırmıştım. Oyun sistemde Physx yüklü değilse çalışmıyordu.

Ayrıca bağlantıdaki mod ile daha fazla ayar yapabilirsin. Ben gözümü yorduğundan UE3 ayar dosyalarından Depth of Field falan kapatıyordum diye hatırlıyorum. Oyun daha keskin ama göz yormadan gözüküyordu. Bunu daha rahat yapmanı sağlayan bir araç varmış. Doku belleğini artırmak falan faydalı olabilir.

Batman oyunları UE3 tam anlamıyla kullandığından, motorun çok da iyi çalışmayan ya da optimize edilmemiş bazı post efektleri saçma takılmalara yol açıyordu. Bunları önlemek için ayarları kapatmayı test edebilirsin.

Eğer kayıt dosyasında bir bozulma varsa, maalesef o yere kadar oynanmış bir kayıt dosyası bulman gerekiyor. Ya da baştan oynaman gerekiyor. Eğer görevin ortasında kaydetmediyse, başka bir yan görevi yapıp tekrar oraya dönmeyi deneyebilirsin.

Geri
Yukarı