i3-9100F sistemde GTA 5'in ortalama FPS'i kaç olmalıdır?

Salih59k

Centipat
Merhabalar. GTA 5'te kaç FPS almam gerekiyor? Bu sistemle:

i3-9100F.
H310M PRO VDH Plus.
GTX 1650 Ventus XS.
8 GB RAM.

Ortalama kaç FPS olması gerekir Ultra'da? Ek olarak ayarlar sekmesini açınca vb mouse kasıyor. Acaba bu normal midir? Oyun SSD'ye kurulu.

i3-9100F.
H310M PRO VDH Plus.
GTX 1650 Ventus XS.
8 GB RAM.

Ortalama kaç FPS olması gerekir Ultra'da? Ek olarak ayarlar sekmesini açınca vb mouse kasıyor. Acaba bu normal midir? Oyun SSD'ye kurulu.

40-60 FPS diye düşünüyorum. Tabii Ultra'da.

i3-9100F.
H310M PRO VDH Plus.
GTX 1650 Ventus XS.
8 GB RAM.

En yüksekde ben 45 ile 60 arası aldım. Arada 30'a düşüyor ama motion blur kapatırsan bir sıkıntı olmaz.

Şimdi, oyunda öyle grafik ayarları var ki binlerce liralık kartlar bile düşük FPS verebiliyor. Kaldı ki bazıları açıp kapatsan fark edemeyeceğin ayarlar bu yüzden ayarlara kafayı takarsan illa ki ben ultra, her şeyi dibine kadar fulleyip oynayacağım dersen ne düzgün FPS alırsın ne de oynadığın oyundan keyif alırsın. Gölge, şehir kalabalığı, kaplama, uzak cisimleri görüş alanı gibi ayarları güzelce arttırırsın. Cilasını da kontrol ede ede ayarlarsın.
60'ı yakaladın mı? Tamam oyununu oyna. Bir köşede OSD açık gözün sürekli orada FPS'te olursa ciddi söylüyorum oyundan keyif alamazsın. Oynama daha çok zevk verir hatta.

Şimdi, oyunda öyle grafik ayarları var ki binlerce liralık kartlar bile düşük FPS verebiliyor. Kaldı ki bazıları açıp kapatsan fark edemeyeceğin ayarlar bu yüzden ayarlara kafayı takarsan illa ki ben Ultra, her şeyi dibine kadar fulleyip oynayacağım dersen ne düzgün FPS alırsın ne de oynadığın oyundan keyif alırsın. Gölge, şehir kalabalığı, kaplama, uzak cisimleri görüş alanı gibi ayarları güzelce arttırırsın. Cilasını da kontrol ede ede ayarlarsın.
60'ı yakaladın mı? Tamam oyununu oyna. Bir köşede OSD açık gözün sürekli orada FPS'te olursa ciddi söylüyorum oyundan keyif alamazsın. Oynama daha çok zevk verir hatta.

Zaten Ultra takıntım yok. Sadece oyunu akıcı oynamak istiyorum. Ama şu kenarlardaki kareleri görünce yani pikseller sayıldığı zaman. Oyunum kastığı zaman çok sinir oluyorum. Ayar ekranına girdiğimde de mouseum kasıyor. Böyle şeylerden hoşlanmıyorum yani. FPS takıntım yok. Kasmasın yeter. Kasmaması ve 60'ın altına düşmemesi için ayar atabilecek varsa lütfen atsın.

Zaten Ultra takıntım yok. Sadece oyunu akıcı oynamak istiyorum. Ama şu kenarlardaki kareleri görünce yani pikseller sayıldığı zaman. Oyunum kastığı zaman çok sinir oluyorum. Ayar ekranına girdiğimde de mouseum kasıyor. Böyle şeylerden hoşlanmıyorum yani. FPS takıntım yok. Kasmasın yeter. Kasmaması ve 60'ın altına düşmemesi için ayar atabilecek varsa lütfen atsın.

Fxxa yı kapatman kasmayı engeller ama kaliteyi düşürür bunu unutma!

Kaç FPS alıyorsun?

Bazen 40'a düşüyor. Ama çok aşırı aşırı bir şey olmadıkça 55'in altına düşmüyor. Tabi geçen bir adam öyle bir hile yaptı ki :D. Oyundaki bütün arabalar havada çarpışıyordu. Orada 30 gibi alıyordum sanırsam.
Arkadaşlar şimdi biraz göz gezdirdim. Afterburner'la normalde bakmıyordum. Ama yeşillik alanda polisler peşimdeyken 39 gördüm. Polisler olmadan yeşillik alanda 45 gibi bir şey oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı