i3-9100F sisteme monitör bağlayınca görüntü bozuk gözüküyor

syntax+error

Decapat
RAM
8
Anakart
asus
i3-9100F işlemcili ve 1GB ekran kartı takılı masaüstü PC sistemime monitör bağladığımda görüntü bozuk gösteriyor. Renkler farklı ve gölgeli bulanık görüntü var.
Anakartım onboard değil. Kullandığım işlemcinin GPU birimi yok. Bilmeden almışım ve şimdi ceremesini çekiyorum. Başka ekran kartı denedim görüntü yine düzelmedi. Farklı VGA kabloları denedim olmadı. Fikri olan var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
i3-9100F işlemcili ve 1GB ekran kartı takılı masaüstü PC sistemime monitör bağladığımda görüntü bozuk gösteriyor. Renkler farklı ve gölgeli bulanık görüntü var.
Anakartım onboard değil. Kullandığım işlemcinin GPU birimi yok. Bilmeden almışım ve şimdi ceremesini çekiyorum. Başka ekran kartı denedim görüntü yine düzelmedi. Farklı VGA kabloları denedim olmadı. Fikri olan var mıdır?
Başka monitör dene.

Bu vga kablolar manyetikten falan etkileniyormuş, yakınlarda o tarz bişey var mı?

Yok ortam temiz o anlamda.

Yani denenebilecek her türlü şeyi denemişsin, özellikle kablonun ve monitörün sağlam olmasına rağmen farklı ekran kartında aynı sorun olması ilginç. Belki anakarttaki ekran kartı portundandır diyeceğim ama tam bir fikrim yok hiç çalışmayadabilirdi. Bilgisayarınızda başka PCI soketi varsa ekran kartınıza uygun bir çevirici kablo ile başka bir anakart portu deneyebilirsin. Fiyatları ne tam olarak bilmiyorum ama mining için çok kullanılıyor. Umarım tam olarak bilen biri yazar konuya :)

Geri
Yukarı