i3-9100F sisteme RAM takviyesi yapmak performansı arttırır mı?

Berk Sayar

Decapat
Merhabalar şu anda sistemim.
i3-9100F-Intel(stok fan)
Sapphire R9 270X toxic 2 GB 256 Bit.
MSI H310M VD Pro 2666 MHz RAM destek.
DDR4 Kingston (sogutucusuz) 8 GB 2666MHz CL19 RAM.
HP 250 GB SSD.
Seagate 1 TB HDD.
Arkadaşlar ben sistemimden gayet memnunum, CS:GO'da 266 FPS alıyorum Low ayarlarda. Fakat Single RAM ve CL19 değerinde bir RAM kullandığım için RAM değişikliği yapmak istiyorum. Corsair RGB Dual kid 2×8 CL16 değerinde RAM takviyesi yapsam tüm oyunlarda FPS degerimde artış olur mu?

Belirtiğin kiti alamıyorsan bile aynısından bir tane daha al oyunlarda 15 - 20 FPS'e kadar fark edecektir.

Bende i3 9100F işlemci tabanlı bir sistem kullanıyorum ve ilk başta 8 GB tek kanal RAM kullanıyordum. Özellikle RAM gerektiren oyunlarda Bannerlord, Rust gibi ciddi anlamda FPS düşüşleri yaşıyordum. Bir adet daha aynı marka aynı model RAM alıp çift kanal 16 GB RAM yaptım ve RAM kaynaklı FPS drop sorunu çözüldüğü gibi birazda olsa performansı arttı sistemin. Eğer imkanın el veriyorsa kesinlikle almanı tavsiye ederim.

Merhabalar şu anda sistemim.
i3-9100F-Intel(stok fan)
Sapphire R9 270X toxic 2 GB 256 Bit.
MSI H310M VD Pro 2666 MHz RAM destek.
DDR4 Kingston (sogutucusuz) 8 GB 2666MHz CL19 RAM.
HP 250 GB SSD.
Seagate 1 TB HDD.
Arkadaşlar ben sistemimden gayet memnunum, CS:GO'da 266 FPS alıyorum Low ayarlarda. Fakat Single RAM ve CL19 değerinde bir RAM kullandığım için RAM değişikliği yapmak istiyorum. Corsair RGB Dual kid 2×8 CL16 değerinde RAM takviyesi yapsam tüm oyunlarda FPS degerimde artış olur mu?
Artırır.

Bende i3 9100F işlemci tabanlı bir sistem kullanıyorum ve ilk başta 8 GB tek kanal RAM kullanıyordum. Özellikle RAM gerektiren oyunlarda Bannerlord, Rust gibi ciddi anlamda FPS düşüşleri yaşıyordum. Bir adet daha aynı marka aynı model RAM alıp çift kanal 16 GB RAM yaptım ve RAM kaynaklı FPS drop sorunu çözüldüğü gibi birazda olsa performansı arttı sistemin. Eğer imkanın el veriyorsa kesinlikle almanı tavsiye ederim.
Bende 16gb yaptigim takdirde bu sistem yani ekran kartım ile high ayarlarda bannerlord ve rust oynayabilir miyim ?

Bende 16gb yaptigim takdirde bu sistem yani ekran kartım ile high ayarlarda bannerlord ve rust oynayabilir miyim ?
i3 9100F, 16 GB RAM ve RX 590 sistemim kabaca bu şekilde. Rust ve Bannerlord yüksek grafik ayarlarında oynayabiliyorum. Sizin kullandığınız ekran kartı hakkında da bilgim olmadığı için net bir şey söyleyemem maalesef. Ama dediğim gibi eğer RAM kaynaklı FPS drop sorununuz varsa büyük ölçüde çözüleceği gibi performansını da bir miktar arttıracaktır.

i3 9100F, 16 GB RAM ve RX 590 sistemim kabaca bu şekilde. Rust ve Bannerlord yüksek grafik ayarlarında oynayabiliyorum. Sizin kullandığınız ekran kartı hakkında da bilgim olmadığı için net bir şey söyleyemem maalesef. Ama dediğim gibi eğer RAM kaynaklı FPS drop sorununuz varsa büyük ölçüde çözüleceği gibi performansını da bir miktar arttıracaktır.
Kardeş ben i3 9100F işlemci 16 ram ile 1650 Super ekran kartı aldım su an kargoda herkes darboğaz yapar falan diyor rx 590 yapmıyor mu Battlefield falan oynarken

64 kişilik sunucularda ve çok kalabalık yerlerde bir miktar darboğaz yapıyor evet.
Yapsa bile genel olarak her çeşit kategoriden oyun oynayacak kişi için sırf birkaç tane oyunda ufak bir problem yaşayacak diye, bence ekran kartı düşürülmemeli, gerekirse ilerleyen zamanlarda birçok yeni ve güncel oyunda bu tarz sıkıntıların artma durumuna karşın işlemciyi ikinci el de olsa anakart soketine uyumlu olarak güncelleyebilir 🙂. O işlemci için bence GTX 1650 Super & RX 5500XT seviyesi kartlar üst limit, hatta genel olarak bazı istisnalar dışında GTX 1660 & 1660 Ti seviyesi kartlardan bile tam performans alınabilir.

Geri
Yukarı