i3-9100F ve GTX 1050 Ti sistem nasıldır?

JustGlurp

Decapat
İşlemcim 9100F. Anakartım BIOSTAR H310M. Ekran kartı ise ikinci el 1050 Ti 8 GB RAM olarak böyle bir sistem toplayacağım. Sizce bu sistem nasıl bir sistem günümüz oyunlarında yeteri kadar FPS verir mi? Doom Eternal, PUBG, LoL gibi oyunlar.

1050 Ti yerine RX 470 veya RX 570 gibi kartlara bakma şansınız var mıdır? İkinci el fiyatları benzer zaten.
Çok daha rahat edersiniz güncel oyunlarda.

Kasa ve PSU tercihi nedir?
SSD nedir?

Kasayı kendi babamın dükkanından bakıp en uygun olanını alacağım PSU ' da aynı şekilde SSD almayı şu anlık düşünmüyorum çünkü 1500 TL bütçem vardı ve bu sistemi bile ancak toplayabildim.

PSU'yu ucuz bir şey alıp takmayın, hata edersiniz. PSU'yu mümkünse sıfır, kaliteli bir ürün alın. Sonra başınız ağrır.

Ana disk olarak 2020 yılında HDD kullanılmaz, ömrünüz tükenir. SSD kullandıktan sonra HDD'li bilgisayarı kullanamıyorum gerçekten. O kadar ağır ki...

İşin özü, 120 GB de olsa SSD almalısınız. Şart mı? Şart.

PSU'yu ucuz bir şey alıp takmayın, hata edersiniz. PSU'yu mümkünse sıfır, kaliteli bir ürün alın. Sonra başınız ağrır.

Ana disk olarak 2020 yılında HDD kullanılmaz, ömrünüz tükenir. SSD kullandıktan sonra HDD'li bilgisayarı kullanamıyorum gerçekten. O kadar ağır ki...

İşin özü, 120 GB'de olsa SSD almalısınız. Şart mı? Şart.

Çok teşekkür ederim önerinizi göz önünde bulunduracağım.

Geri
Yukarı