i3 9100F ve GTX1650 Super sıcaklık değerleri normal mi?

ŞahinGöz

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta Vatan Bilgisayar'dan OEM hazır sistem siparişi verdim ve kendim kurulum yaptım. Kasada 1 adet egzoz fan vardı ön tarafa 2 adet fan da kendim ekledim toplam 3 adet fan bulunuyor. Oyunlarda genel olarak sıcaklık değerlerim böyle bu değerler normal mi yoksa işlemci soğutucu almam gerekir mi?
Sistem özellikleri:
i3 9100F.
ASUS H310M-K anakart.
8 GB RAM.
ASUS TUF GTX1650 Super.
Rampage victory kasa.

WhatsApp Image 2020-09-13 at 12.27.30.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-13 at 12.27.30 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal. Daha detaylı ve gerçek değerler istiyorsan Prime95 ve Furmark testlerini 1 saat yap.

Geçen hafta Vatan Bilgisayar'dan OEM hazır sistem siparişi verdim ve kendim kurulum yaptım. Kasada 1 adet egzoz fan vardı ön tarafa 2 adet fan da kendim ekledim toplam 3 adet fan bulunuyor. Oyunlarda genel olarak sıcaklık değerlerim böyle bu değerler normal mi yoksa işlemci soğutucu almam gerekir mi?
Sistem özellikleri:
i3 9100F.
ASUS H310M-K anakart.
8 GB RAM.
ASUS TUF GTX1650 Super.
Rampage victory kasa.

Eki Görüntüle 666509

Eki Görüntüle 666508
9100F ile 77 derece mi ? Biz bundan çok daha kötü bir kasada en fazla 72 derece gördük.

Dilerseniz sıcaklığın yüksek olduğu günlerde ön panel sökülü oynayabilirsiniz.Bu tahminen 4-5 derece daha soğutur bileşenleri ama yinede şuanki değerler tehlikeli değil.

Ben Ryzen 5 2600 ile CPB ve XMP açık 80 derece falan görüyorum hocam. Ama birazcık yüksek gibi geldi bu değerler işlemci için. Ekran kartı normal.

İdeal değerler. Benim kasamda şu kadar derece diye örnek vermek saçma olur sonuçta herkesin kasa soğutma sistemi ve kullandığı işlemci fanı aynı değil. i3 9100F'in yanında gelen stok soğutucu bakın değil ve iyi bir soğutucu da değil açıkçası. Bakır işlemci soğutucu alarak işlemci sıcaklığını düşürebilirsin.

Sistem özellikleri:
i3 9100F.
ASUS H310M-K anakart.
8 GB RAM.
ASUS TUF GTX1650 Super.
Rampage victory kasa.

Eki Görüntüle 666509

Eki Görüntüle 666508

Fotodaki oyun nedir acaba söyler misin?

Snowman M200 2 bakır borulu soğutucu aldım 72₺' ye. Geldiği zaman montajını yapıp yeni değerleri paylaşırım.
Fotodaki oyun nedir acaba söyler misin?
Battlefield 1.
Maksimumsa normal
Ultra ayarlar.
9100F ile 77 derece mi ? Biz bundan çok daha kötü bir kasada en fazla 72 derece gördük.
81-82 gördüm 😂.
Ben Ryzen 5 2600 ile CPB ve XMP açık 80 derece falan görüyorum hocam. Ama birazcık yüksek gibi geldi bu değerler işlemci için. Ekran kartı normal.
Ekran kartı değerleri normalse iyi çünkü almadan önce TUF serisinin ısındığını söylemişlerdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı