i3 9100F ve RX 570 darboğaz olur mu?

Darboğaz yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bende i3 9100F işlemci ile RX 590 ekran kartını kullanıyorum. Darboğaz sorunu yaşamadım. Fakat RAM konusunda 2x8 16 GB RAM almanızı tavsiye ederim. Diğer soru ise açıkçası benim işimi görüyor ben memnunum. Fakat sıfırdan sistem toplayanlara genelde Ryzen tabanlı işlemci öneriliyor. Fakat burada bütçe konusu devreye giriyor. Bütçeniz kısıtlı ise alabilirsiniz. Onun haricinde Ryzen işlemcilerde fiyatına göre oldukça güzel performans sunuyor. Tercih sizin yani.

Ram'e maalesef bütçem yetmiyor 8 gb ram de yeterli olurmu oyun performansında yakında 8 gb daha alabilirim belki
Yeterli olacaktır tabi. Bende ilk başta 8 GB RAM ile kullandım. Arada FPS sıkıntıları yaşıyordum oyuna bağlı olarak. O yüzden 16 GB RAM tavsiye ettim açıkçası. İleride aynı RAM'den bir adet daha alırsınız.
Darboğaz olmaz.

Performansa tabii ki etkisi olur.
RAM FPS arttırmaz fakat oyunda ki takılmaları giderir.
Evet özellikle Mount And Blade Bannerlord oyununda RAM farkını cidden hissettim diyebilirim.

Bütçeyi biraz arttırıp 1600 12 nm almanı öneririm çünkü geleceğe yönelik bir işlemci. İ5 9400F önermiyorum çünkü anakartın soket ömründen dolayı isterse İ5 9400F alabilir.

Darboğaz yaşayacağınızı düşünmüyorum. Bende i3-9100F işlemci ile RX 590 ekran kartını kullanıyorum. Darboğaz sorunu yaşamadım. Fakat RAM konusunda 2x8 16 GB RAM almanızı tavsiye ederim. Diğer soru ise açıkçası benim işimi görüyor ben memnunum. Fakat sıfırdan sistem toplayanlara genelde Ryzen tabanlı işlemci öneriliyor. Fakat burada bütçe konusu devreye giriyor. Bütçeniz kısıtlı ise alabilirsiniz. Onun haricinde Ryzen işlemcilerde fiyatına göre oldukça güzel performans sunuyor. Tercih sizin yani.

Hocam merhaba uzun süre geçmiş fakat i3-9100F işlemci ve GTX 1650 Super ekran kartı kullanıyorum. Warzone'a girince CPU %100'lerde kullanılıyor fakat GPU %50'lerde seyriyor tek Channel 8 GB RAM'im var sizce kesin sorun RAM'midir?

Hocam merhaba uzun süre geçmiş fakat i3-9100F işlemci ve GTX 1650 Super ekran kartı kullanıyorum. Warzone'a girince CPU %100'lerde kullanılıyor fakat GPU %50'lerde seyriyor tek Channel 8 GB RAM'im var sizce kesin sorun RAM'midir?
Merhabalar. Sizin açtığınız konuyu görmüştüm ve genel olarak RAM kaynaklı olduğundan bahsetmişler ve Warzone oyununun ciddi miktarda RAM kullanımından bahsedilmiş. Ben sistemimde Warzone hiç denemedim fakat yine yüksek RAM tüketimi olan Bannerlord ve Rust oyunlarını denemiştim. İlk başta bende tek kanal 8 GB RAM kullanırken bu iki oyunda düşük GPU kullanımı ve RAM kaynaklı FPS düşüşleri meydana geliyordu. Fakat 16 GB çift kanal RAM yapınca hem GPU kullanımı arttı hem de RAM kaynaklı FPS düşüşleri çözüldü. Ayrıca oyun içerisindeki sistem sıcaklığı ne durumda özellikle işlemci ve ekran kartının sıcaklıklarına baktınız mı?

Geri
Yukarı