i3-3210 RX 570 Darboğaz olur mu?

CanWse

Hectopat
Daha fazla  
Bu ikili Darboğaz yapar mı? GTX 1050 Ti'ın performansını geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
4k ya çekerek darboğaz yapmaz ancak. İ5 2400 var bende de ve bende darboğaz yaşıyorum maalesef
4K'ya çekince FPS iki elin parmağını geçmeyeceği için darboğaz yapamaz zaten. RX 570'e de 4K'ya çek darboğaz yapmasın denmez ayıp artık.

Ben i5 7500 ile GTX 1060 6 GB modelinde darboğaz yaşıyordum. Bence minimum Ryzen 1600 veya i5 8400 ile kullanılmalı.

4K'ya çekince FPS iki elin parmağını geçmeyeceği için darboğaz yapamaz zaten. RX 570'e de 4K'ya çek darboğaz yapmasın denmez ayıp artık.

Ben i5 7500 ile GTX 1060 6 GB modelinde darboğaz yaşıyordum. Bence minimum Ryzen 1600 veya i5 8400 ile kullanılmalı.
i5 7500-1060 6GB nasıl darboğaz yaşıyordunuz merak ettim, çünkü 1500x bile 1060'ı rahatlıkla besleyebiliyor, kaldı ki i5 7500 ryzen 5 1600'dan daha iyi oyun konusunda.

i5 7500-1060 6GB nasıl darboğaz yaşıyordunuz merak ettim, çünkü 1500x bile 1060'ı rahatlıkla besleyebiliyor, kaldı ki i5 7500 ryzen 5 1600'dan daha iyi oyun konusunda.
Çoklu çekirdek gerektiren veya işlemci optimizasyonu kötü olan oyunlarda tökezliyor. Kingdom Come: Deliverance, AC: Odyssey, AC Origins, Batman: Arkham Knight, Watch Dogs 2 gibi oyunları örnek olarak verebilirim.

i5 7500+1060 sistemimde şu ana kadar 2-3 oyun dışında ciddi bir darboğaz problemi ile karşılaşmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Çoklu çekirdek isteyen oyunlardan biri olan BF1 Online 64 kişilik sunucularda dahi 27 haritadan sadece St Quentin Scar, Suez haritalarında GPU kullanımında bariz düşüşler oluyor. Geri kalan 25 haritanın hepsinde darboğaz yok denecek kadar az. Ultra ayarlarda genel olarak GPU kullanımım %90+ üstünde seyredip, stabil ve akıcı bir oyun deneyimi yaşadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Watch Dogs 2'de ise oyunun bana sunmuş olduğu Very High preset ayarında genel olarak GPU kullanım seviyesi yine +%90 üzerinde olup, şehir içi kalabalık ortamlarda işlemci kullanımına bağlı olarak biraz da olsa FPS düşüşleriyle karşılaştım. Yanlış hatırlamıyorsam Watch Dogs 2'nin işlemci optimizasyonu pek iyi değildi. En çok sorun yaşadığım ve almam gereken FPS değerlerini elde edemediğim iki oyun ise Assassin's Creed Origins ve Odyssey oldu. Bu oyunları sağlıklı bir şekilde oynamak için en az 8 threads i7 6700+ veya Ryzen 5 1600 (12nm)+ gerekiyor. Kingdom Come Deliverance'i denemediğim için bir şey söyleyemeyeceğim. Arkham Knight da dahil olmak üzere başka hiçbir oyunda sorun yaşamadım. Yalnız 4C/4T olduğu için yeni nesil çoklu çekirdek isteyen oyunlar için uzun süreçte sıkıntı çıkaracak bir işlemci olduğu gibi bu dönemde halen 1060 ile güzel iş çıkarıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı