i3 9100F vs. 10100F

Olabilirse 4C/8T tercih edin derim, R3 3100 mantıklı tercih olacaktır.
Ryzen istemediğimi belirttiğim halde niçin hala tavsiye ediyorsunuz hocam?
300 TL fazla vermeye değer. 9100F alınmaz bu dönemde. R3 3100'de tercih edilebilir.
Oyun oynanmayacak. Günlük kullanım için kullanılacak. Performans takıntısı olan birisi değilim.

Daha önce kullandım. Sanallaştırmada sorunlar yaşatıyor. Artık kullanmama kararı aldım. En son MacOS kurduğumda ses sorunu yaşattı ayrıca Parallels Desktop desteklemiyor.
Dediğiniz sorunlar yeni modellerde mevcut değil. Yaşadığınız sorununda işlemcinizle alakalı olduğunu düşünmüyorum. İşlemciniz nasıl bir ses sorunu yaşatabilir ki? Bir modelde sorun yaşadınız diye markadan soğumanıza gerek yok. Ryzen 3 3100, i3 10100F yerine daha iyi bir tercih olur fakat siz bilirsiniz.

Dediğiniz sorunlar yeni modellerde mevcut değil. Yaşadığınız sorununda işlemcinizle alakalı olduğunu düşünmüyorum. İşlemciniz nasıl bir ses sorunu yaşatabilir ki? Bir modelde sorun yaşadınız diye markadan soğumanıza gerek yok. Ryzen 3 3100, i3 10100F yerine daha iyi bir tercih olur fakat siz bilirsiniz.
10100F benchmark testlerinde daha iyi gözüküyor. Nasıl 3100 daha iyi oluyor ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Orta seviye bir soğutucuyla çok yüksek OC değerlerine çıkıp RTX 2060S-2070 bile besleyebiliyor. Kısacası OC performansından dolayı daha iyi. OC yapmayı düşünmüyorsanız 10100F tercih edebilirsiniz.
Günlük kullanım için sistem topluyorum hocam OC ile ne işim var :D

OC her sisteme yapılabilir. Neden işlemciden daha yüksek verim almak varken sınırları zorlamayasın? :)
Günde maximum 2-3 saat açık duracak bu bilgisayar onun haricinde laptopta olacağım. Bu sistemi biraz da zevkine topluyorum. O yüzden para harcamak istemiyorum fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı