i3 9100F'le darboğaz yapmayacak en güçlü ekran kartı nedir?

Ali Başaran

Centipat
Vatan PC OEM hazır sistemlerden 3000 TL bütçem ile bir sistem almayı düşünüyorum. Sistemde i3 9100F, RX 570 Armor 8G OC'lu ekran kartı bulunmakta. İleri zamanlarda ekran kartımı yükseltme gibi bir plan yapıyorum. i3 9100F ile darboğaz yapmadan kullanabileceğim en güçlü ekran kartı ne olur? Asıl sorum budur. Bir sorum da meraktan var, i3 9100F mi güçlü, yoksa Ryzen 5 2600 mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabın GTX 1660Ti. Soruna gelirsek Ryzen 5 2600 daha güçlüdür. ( Single core performansı açısından i3 9100f önde olacaktır ama arka planda uygulama ya da yayın açmaya başladığında aradaki farkı anlarsın.)

Cevabın GTX 1660Ti. Soruna gelirsek Ryzen 5 2600 daha güçlüdür. ( Single core performansı açısından i3 9100f önde olacaktır ama arka planda uygulama ya da yayın açmaya başladığında aradaki farkı anlarsın.)

Yayın yapmayı düşünmüyorum ama birde şöyle sorayım sana belliki bilgilisin 9100f le güncel oyunlar ve normal gezintide rahatlıkla yetermi ?

2600 daha iyi bir işlemci. Normal gezintiden kastınız nedir? Güncel oyunlarda sadece İşlemci belirleyici olmamaktadır. Ekran Kartı, Ram filan bunlar da tetikleyici unsurlardır.Ama İ5 9400F'de düşünmeyin İ5 8400 ile aynı.

2600 daha iyi bir işlemci. Normal gezintiden kastınız nedir? Güncel oyunlarda sadece İşlemci belirleyici olmamaktadır. Ekran Kartı, Ram filan bunlar da tetikleyici unsurlardır.Ama İ5 9400F'de düşünmeyin İ5 8400 ile aynı.

3000 tl bütçemden ötürü 9100f seçtim günlük gezintiden kastım bi google chrome arkada açıkken oyun oynama da sıkıntı cıkarma veya internette gezerken yavaslama gibi proglemler çekmem heralde demi pubg oynucam mesela beni üzermi
Yayın o işlemci ile bence sorun olur. Ama bir 2600 ile istediğinizi yaparsınız.
Yayın yapmıcam

Hiçbir oyunda üzmez. PUBG'de sıkıntı yaşamazsınız İ3 8100'ün fabrikasyon olarak Overclok versiyonudur bu işlemci yani gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Sistemi almadıysanız İtopya ya da İncehesap, Sinerji gibi güzel yerlerden güzel sistemler de alınabilir benim önerim almadıysanız R5 2600 taraftarı olmanız İ3 9100F nazaran daha iyi.

Hiçbir oyunda üzmez. PUBG'de sıkıntı yaşamazsınız İ3 8100'ün fabrikasyon olarak Overclok versiyonudur bu işlemci yani gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Sistemi almadıysanız İtopya ya da İncehesap, Sinerji gibi güzel yerlerden güzel sistemler de alınabilir benim önerim almadıysanız R5 2600 taraftarı olmanız İ3 9100F nazaran daha iyi.
Henüz alamadım itopyadan buldum r5 2600 lü sistem fakat benim monitörüm de yok toplam bütçem 4000 klavye ve kulaklıgım da yok yani 0 dan alıyorum sinerji ye hiç bakmadım bi bakayım ona da

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı