i3 işlemci alınır mı?

Bütçe
1000
Ucuz geldi bana o yuzden attım işlemciyi ucuz alabileceğim ne var 1000-2000 bütçem var.

Hocam şoyle anlatayim islemcilerde nesil denilen bir şey var şu an en yeni nesil 13.nesil.
Ve her nesil farkli soket tipi kullaniyor mesela 10ve 11.nesil LGA 1200 kullanirken 12ve 13. nesil LGA 1700 kullaniyor sizin de o ekran kartina uygun yani besleyecek bir islemci almaniz gerekiyor.

Anakartlar ikiye ayriliir;
AMD ve Intel
AM4 ve AM5 soket yazanlar AMD'dir ve AMD islemcilere uygundur.
LGA diye belirtenler Intel'dir ve Intel'e uygundur.
Islemciniz ve anakartiniz ayni soket olmak zorunda.

Yeni konu açarsaniz eger yardimci olalim daha sade olur karisik oluyor burada sisteminiz de ne var hepsini yazin(anakart, SSD RAM falan)

Hocam şoyle anlatayim islemcilerde nesil denilen bir şey var şu an en yeni nesil 13.nesil.
Ve her nesil farkli soket tipi kullaniyor mesela 10ve 11.nesil LGA 1200 kullanirken 12ve 13. nesil LGA 1700 kullaniyor sizin de o ekran kartina uygun yani besleyecek bir islemci almaniz gerekiyor.

AMD ve Intel.

Ben anakart ve işlemci aldim 1 ay önce takamadım AM3 yazıyor fotoğrafını atayım size.

Hocam troll değil eklemeyi unuttun geçen sene aldım çok pahalılardı şimdi ucuzlamış özür dilerim. Bütçem yok bana en ucuz anakart ve işlemci önerir misiniz?
Hocam geçen sene ekonomi birazcık daha olsa iyiydi.
Yani o ekran kartına o kadar para verebilmek için, dünyanın en enayi insanı falan olmak gerekiyor sanırım.
İnsan en azından kartın internette ortalama fiyatına bakar, öyle alır.

AMD ve Intel.

Yeni konu açarsaniz eger yardimci olalim daha sade olur karisik oluyor burada sisteminiz de ne var hepsini yazin(anakart, SSD RAM falan)

Bunları aldım 500TL'ye 1 ay önce ama işlemci bozuk gibi igne yok galiba. ne uyumlu olur bu a

20230901_215304.jpg

20230901_215309.jpg

20230901_215226.jpg

Hocam geçen sene ekonomi birazcık daha olsa iyiydi.
Yani o ekran kartına o kadar para verebilmek için, dünyanın en enayi insanı falan olmak gerekiyor sanırım.
İnsan en azından kartın internette ortalama fiyatına bakar, öyle alır.

Kiripto para şeyi var dediler alırken herkes bana bunu dedi 2 asgari ücret parası verdim.

Bunları aldım 500TL'ye 1 ay önce ama işlemci bozuk gibi igne yok galiba. Ne uyumlu olur bu a

Eki Görüntüle 1927377

Eki Görüntüle 1927380

Eki Görüntüle 1927376

Kiripto para şeyi var dediler alırken herkes bana bunu dedi 2 asgari ücret parası verdim.

Başka bir parca aldiniz mi? Yoksa bunlar ilemi sinirli?
Sizlere önerim islemci ve anakarti satip guncel parcalar satin almaniz olacaktir yoksa bu anakarta uyacak islemciler ekran kartinizi beslemez.

Ekran kartindan fazla bir kazik yemissiniz ama yine de ise yarar satmaniza gerek yok. Elinizdeki parcalari satin yeni konu acin onerelim butcenize bagli.

Başka bir parca aldiniz mi? Yoksa bunlar ile mi sinirli?
Sizlere önerim islemci ve anakarti satip guncel parcalar satin almaniz olacaktir yoksa bu anakarta uyacak islemciler ekran kartinizi beslemez.

Ekran kartindan fazla bir kazik yemissiniz ama yine de ise yarar satmaniza gerek yok. Elinizdeki parcalari satin yeni konu acin onerelim butcenize bagli.

Teşekkürler bekleme süresi var galiba açacağım konu.

Geri
Yukarı