i3 işlemci montajını yanlış yaptım

Turok_28

Hectopat
Arkadaşlar resim de kapağa bastırarak işlemciyi kapatın diyor, ben kapağa bastırmadan kenarlarına bastırarak kapattım, klavuzu okumayı unuttum sizce bir sıkıntı olmuş mudur?
Sistemi yeni topladım Power eksik olduğu için açamıyorum merakımdan sordum?
Bir de anakart içinden CD çıktı yüklemek gerekiyor mu?

Dosya Ekleri

• IMG_20210113_191021.jpg
    IMG_20210113_191021.jpg
    108 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, işlemcinin bulunduğu resim olsa daha iyi olur. CD kullanmanıza gerek yok. İhtiyacınız olan her şey sitesinde var. İşlemci yerine oturmuşsa sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

İşlemcinin şu üçgen belirtilen köşesi anakartta yine aynı şekilde üçgen olarak gösterilen köşeyle eşleştirilir. İşlemci alt kısmı tamamen oturtulduktan sonra fotoğraftaki sol altta bulunan kol nasıl açıldıysa öyle kapatılır.

Aslında kitapçık okunabilir ama bilginin olmadığı şeyleri Youtube'dan araştırarak en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsin. Araştırmayı huy edin.

1610555464059.png

teşekkür ederim yardımınız için , çentiği kapattım tam oturdu üçgeni biliyordum ona göre oturttum resim atamayacağım fan taktıktan sonra jeton düştü 😂
ben sadece bastırmadan önce kapağı çıkardım çerçevelerden bastırarak pimle birlikte oturttum.
bir soru daha sorucağım ben şimdi biosu pc'yi kurduktan sonra güncellesem bozulmaz değil mi? bir önceki kartım o sebebten hakkın rahmetine kavuşmuştu.

Geri
Yukarı