i3 Sisteme GT 1030 Alınır mı?

Merhabalar,
sizlere önceden bir konu başlatmıştım: R7 240 vs GT 730 diye konunun sonucunda çoğu kişi "al GT 1030 bak keyfine" demişti, bazısı ise 2. El GTX 960 veya GTX 1050 al demişlerdi.

Bende 2. Ellere güvenmediğimden kararım GT 1030 Oldu, şuan bu yazıyı yazdığım tarihte Dolar 5TL'ye yakın, birkaç güne dolar düşerse bütçeme uyduğu anda alacağım. (Bütçem: 580 TL)

Peki bu bütçeye bu ekran kartını alsam mantıklı olur mu bence daha iyisi yok gibi gözüküyor sizinde gene görüşünüzü almak istedim çünkü ekran kartı 1 kere alınıyor ondada ben herhalde 3-4 yıl kullanırım ve pişman olmak istemiyorum, Günümüz oyunlarının hepsini oynamak gibide bir amacım yok, sizlere oynayacağım oyunları ve sistemimide yazacağım, sıkıntı olur mu bi bakıp yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz, Şimdiden Teşekkürler.

Oynamak İstediğim Oyunlar: Fortnite / CS:GO / GTA V / Dota 2 / Modern Combat Versus / ETS 2

Sistemim:
İşlemci : İntel Core İ3 (PC'ye şuan bakamıyorum o yüzden İ3'ten sonraki sayıları bilmiyorum ama büyük ihtimal 1-2 yada 3. Nesil, biraz kötü olabilir)
RAM: 4GB
Bit: 32
Ekran Kartı: Alırsam GT 1030 Olacak :D

Merhabalar,
sizlere önceden bir konu başlatmıştım: R7 240 vs GT 730 diye konunun sonucunda çoğu kişi "al GT 1030 bak keyfine" demişti, bazısı ise 2. El GTX 960 veya GTX 1050 al demişlerdi.

Bende 2. Ellere güvenmediğimden kararım GT 1030 Oldu, şuan bu yazıyı yazdığım tarihte Dolar 5TL'ye yakın, birkaç güne dolar düşerse bütçeme uyduğu anda alacağım. (Bütçem: 580 TL)

Peki bu bütçeye bu ekran kartını alsam mantıklı olur mu bence daha iyisi yok gibi gözüküyor sizinde gene görüşünüzü almak istedim çünkü ekran kartı 1 kere alınıyor ondada ben herhalde 3-4 yıl kullanırım ve pişman olmak istemiyorum, Günümüz oyunlarının hepsini oynamak gibide bir amacım yok, sizlere oynayacağım oyunları ve sistemimide yazacağım, sıkıntı olur mu bi bakıp yardımcı olursanız beni çok mutlu edersiniz, Şimdiden Teşekkürler.

Oynamak İstediğim Oyunlar: Fortnite / CS:GO / GTA V / Dota 2 / Modern Combat Versus / ETS 2

Sistemim:
İşlemci : İntel Core İ3 (PC'ye şuan bakamıyorum o yüzden İ3'ten sonraki sayıları bilmiyorum ama büyük ihtimal 1-2 yada 3. Nesil, biraz kötü olabilir)
RAM: 4GB
Bit: 32
Ekran Kartı: Alırsam GT 1030 Olacak :D
GT 1030 takabilirsin zaten 1030'u her şey besler besleyemeyecek işlemci işlemci değildir zaten ve 4 GB RAM GTA V ve Fornite'da yetmez 8 GB RAM takviyesi yapmanı öneririm o zaman low ayarlarda Fortnite'ı 60 FPS sabit rahat oynarsın muhtemelen GTA V'de 50-60 gibi olur RAMın DDR2 ise DDR2 al,DDR3 ise DDR3 al Mhzleri aynı olursa daha iyi olur.

GT 1030 takabilirsin zaten 1030'u her şey besler besleyemeyecek işlemci işlemci değildir zaten ve 4 GB RAM GTA V ve Fornite'da yetmez 8 GB RAM takviyesi yapmanı öneririm o zaman low ayarlarda Fortnite'ı 60 FPS sabit rahat oynarsın muhtemelen GTA V'de 50-60 gibi olur RAMın DDR2 ise DDR2 al,DDR3 ise DDR3 al Mhzleri aynı olursa daha iyi olur.

Nedenini anlamadığım bir şekilde ban yedim dün o yüzden sizlere cevap veremedim özür dilerim, Evet zamanla ram takviyesi yapacağım ama şuan PC'nin ekran kartı bile yok, önceliği karta sonra ram e sonrada işlemciye veririm.

İşletim sistemi 32 bit, nasıl Fortnite oynayacak?

Nedenini anlamadığım bir şekilde ban yedim dün o yüzden sizlere cevap veremedim özür dilerim, Düşük ayar ve çözünürlükte bile oynayamam mı? Çünkü çok oynamak istiyorum evet PC'im düşük bir sistem onu kabul ediyorum ama maximum ala bileceğim performansı belirtirsen daha mutlu olurum.

Doğru orayı atlamışım ama işlemcisinin serisini söylerse daha işimize yarar tamamen i3 530 falan mı yoksa i3 3220 falan mı hangisi.

Maalesef şuan taşınma sürecindeyim ve PC'ye bakamıyorum, Baka bilirsem en kısa zamanda sizlerle payalaşacağım. Ama sende diğer arkadaşa dediğim gibi PC'nin bu hali ile alabileceğim maximum performansı söylersen daha mutlu olurum.

Not: Bu arada Elyr sen adamsın kardeşim bundan önce hatırlarsan R7 240 VS GT 730 diye bi konu başlatmıştım onada cevap vermişsin ve sadece bana değil herkeze böyle yardım ediyorsun inşallah Allah'da sana hayatın boyunca yardım eder kardeşim.

Bide sadece şuan 2 kişi cevap verdi [emoji853], inşallah birkaç arkadaşımız daha görür, onlardanda fikir alırım.
Bilgisayarın oyunu rahat kaldırır. Sistemin ile alakası yok. İşletim sistemi 64 bit istiyor Fortnite. Senin ki 32 bit. 64 bit bir Windows kurarsan oynayabilirsin. Bir de işlemcinin nesli nedir? Belki kaldırmayabilir ama pek sıkıntı çıkmaz düşük değilse işlemci.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı