i3 sisteme performans için işletim sistemi önerisi

MiracEfeDiktas

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde bir laptop var (sistem özelliklerini tam bilmiyorum) buna göre az çok oyun oynayabileceğim bir işletim sistemi önerir misiniz? Windows dışında da olur ama exe açılmaması sıkıntı.

Sistem özellikleri:
4 GB DDR3 RAM.
Intel i3 işlemci.
Intel HD Graphics ekran kartı.
Diğer özelliklerini çok iyi bilmiyorum kusura bakmayın.

Agam aslında performans olarak fark olmuyor ama en yeni işletim sistemleri çok ram yiyor sen win8.1 yükle ram değerlerine bak çok huzursuz olursan win 7 ye geçersin win 10 kullanıyorum boşta 1.5 Gb ram yiyor

Merhaba, elimde bir laptop var (sistem özelliklerini tam bilmiyorum) buna göre az çok oyun oynayabileceğim bir işletim sistemi önerir misiniz? Windows dışında da olur ama exe açılmaması sıkıntı.

Sistem özellikleri:
4 GB DDR3 RAM.
Intel i3 işlemci.
Intel HD Graphics ekran kartı.
Diğer özelliklerini çok iyi bilmiyorum kusura bakmayın.

Hocam bana sorarsanız Windows 7 kurmak mantıksız desteği bitti çoğu oyunda desteklemiyor artık, Windows 8.1 halen daha kullanılabilir ancak güncel olmasını istiyorsanız benim önerim atlas 1803 kurmanız çok akıcı ve boşta bellek kullanımı %13

Atlas OS indirmek isterseniz: https://atlasos.net/downloads

Agam aslında performans olarak fark olmuyor ama en yeni işletim sistemleri çok RAM yiyor sen Win8.1 yükle RAM değerlerine bak çok huzursuz olursan Windows 7'ye geçersin Windows 10 kullanıyorum boşta 1.5 GB RAM yiyor.

Hocam atlas OS kurun: Bloatware, Edge gibi gereksiz her şey kaldırılmış:

Windows onerisi olarak 8.1 veya LTSB 2016 önerebilirim. Linux dağıtımı olarak ise Mint Xfce önerebilirim.

500GB hddm var acaba bölüpte Linux kurabilir miyim daha önce denedin oyunlarda pek akıcı olmuyor ama normal kullanımda çok akıcı oluyor.

Atlas OS denedim hem Türkçe olmuyor hem de bilgisayarı çökertti tekrar format atmak zorunda kaldım :D

4 GB RAM ekleyip Windows 10 kullanabilirsiniz.

Agam aslında performans olarak fark olmuyor ama en yeni işletim sistemleri çok RAM yiyor sen Win8.1 yükle RAM değerlerine bak çok huzursuz olursan Windows 7'ye geçersin Windows 10 kullanıyorum boşta 1.5 GB RAM yiyor.

Peki Windows 8.1'in desteği bitti mi?

4 GB RAM ekleyip Windows 10 kullanabilirsiniz.

Maalesef maddi durumlardan dolayı upgrade yapmam pek mümkün değil yine de teşekkür ederim.

Profilde Windows 10 olarak gözüküyor sanırım aslında şu an Windows 11 kullanıyorum bilginize.

Yeni konular

Geri
Yukarı