i5 10210U GTX 1060 besler mi?

hako66

Decapat
Arkadaşlar, 4-5 ay önce yeni laptop aldım, laptopun ekran kartı MX130 ve pek de iyi performans vermiyor. eGPU ile GTX 1060 bağlamayı düşünüyorum i5 10210U 8 GB DDR4 720P (darboğaz olursa monitöre de bağlayabilirim) besler mi?

Darboğaz olacağını düşünmem. Eğer 2.el değilse 1060 önermem daha mantıklı seçimler yapılabilir 0 fiyatına.

İşlemci sıcaklığıda önemli. Şu anki ekran kartın zaten zayıf olduğundan işlemci kendini pek yormuyordur oyunlarda dolayısıyla çok ısınmaz ama güçlü bir ekran kartı takdığında darboğaz olmaması için Turbo frekanslarda çalışır ve Turbo frekanslarda ısınırsa frekansını düşürür bu da darboğaza sebep olabilir, eGPU takarken kapsamlı bir araştırma yapmanı tavsiye ederim.

1080P çözürünlükte besler. Yalnız eGPU gösterildiği kadar kolay bir iş değil, bu işe girmeden önce özellikle kendi cihazın için iyi araştırma yapmanı öneririm.

Zaten işim şimdi değil, ben oyun yapmaya başladım ve Unreal Engine üstüne Blender falan renderı biraz zır yapıyor o yüzden ama dediğiniz gibi araştırmadan olmaz.

Geri
Yukarı