i5-10210U laptopta GTA 5 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

efeardaa37

Decapat
RAM
8
Ekran kartı
MX230
İşlemci
intel i5 10210U
1654628644931.png

(Epic Games) merhaba bu ayarları yapmama rağmen oyun hâla yavaşlama hissiyatı ile kasıyor. Benchmark bölümünde sürekli 60 FPS üstünde oluyor anlam veremedim. Sürücülerin hepsini güncelledim sistem özelliklerini de bırakıyorum buraya. Bu özellikler ile kasmaması gerekiyor diye biliyorum.

Casper Nirvana S500.

İlla 60 FPS üstü açacak diye bir beklentim yok ama yavaşlıyor gibi. Kasma sorunu yüzünden oynanmıyor sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1412505

(Epic Games) merhaba bu ayarları yapmama rağmen oyun hâla yavaşlama hissiyatı ile kasıyor. Benchmark bölümünde sürekli 60 FPS üstünde oluyor anlam veremedim. Sürücülerin hepsini güncelledim sistem özelliklerini de bırakıyorum buraya. Bu özellikler ile kasmaması gerekiyor diye biliyorum.

Casper Nirvana s500.

İlla 60 FPS üstü açacak diye bir beklentim yok ama yavaşlıyor gibi. Kasma sorunu yüzünden oynanmıyor sebebi ne olabilir?

Cihazınızla ortalığı yakıp yıkarsınız medium grafikler ile. Grafik sürücülerini DDU ile kaldırıp komple performans odaklı ayarlayın. Ayrıca oyunda uyumsuz mod varsa kaldırmalısınız. Oyunun stabilizasyonunu bozuyor.

MSI afterbunner ile frekans değerleri ve sıcaklıkları takip edin ve görüntüsünü atın. Daha iyi yorumlayabiliriz.
1654677668446.png

Sonuçlar böyle.
Cihazınızla ortalığı yakıp yıkarsınız medium grafikler ile. Grafik sürücülerini DDU ile kaldırıp komple performans odaklı ayarlayın. Ayrıca oyunda uyumsuz mod varsa kaldırmalısınız. Oyunun stabilizasyonunu bozuyor.
Oyuna hiç mod kurmadım daha yeni yükledim. DDU ile kaldırma işlemi nasıl oluyor daha detaylı açıklar mısın ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu fps değerleri normal iken.
1654767775409.png

1654767861037.png

Bu da kasıyor iken (fps değeri 30 fakat oynanmayacak derecede 5 fps gibi)

Kasarken Temparature değeri görünüyor bununla bir ilgisi olabilir mi? Ek detay olarak da Alt+Tab yapıp masaüstünde biraz dolandıktan sonra oyuna girdiğimde 2-3 dakika akıcı olarak oynatıyor. Oyunda kalma süreme bağlı fps düşüşüm artıyor.
İşe yaramadı maalesef.

Bu FPS değerleri normal iken.Eki Görüntüle 1413688

Eki Görüntüle 1413691
Bu da kasıyor iken (FPS değeri 30 fakat oynanmayacak derecede 5 FPS gibi)

Kasarken temparature değeri görünüyor bununla bir ilgisi olabilir mi? Ek detay olarak da Alt+Tab yapıp masaüstünde biraz dolandıktan sonra oyuna girdiğimde 2-3 dakika akıcı olarak oynatıyor. Oyunda kalma süreme bağlı FPS düşüşüm artıyor.

İşe yaramadı maalesef.

Oyunu dahili ekran kartı ile açıyor olmasın. Oyunu MX230 kartıyla açmayı deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı