i5 10210U stres testinde 95 dereceye ulaşıyor

pianistsss

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar, HP laptopım 3 aydır ısınıyor. GTA 5 Online hiçbir şekilde giremiyorum. Eskiden Full ayarda oynardım. Termal macunu değiştirdim, Cooler Master ile RAM takviyesi yaptım ama durum hala aynı. Bir yardım ediniz.

Boşta 68 85 arası ama stres testine girdiğimde 95 derece oluyor. Aynı zaman da işlemci hızı yerlerde boşta olduğu halde.

İşlemcim i5 10210U 1.60 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA GeForce MX 130 4 GB.

Bu değerler ile GTA 5 Online Full ayarda oynardım ama şimdi PC boştayken bile Movavi gibi programlarda bile ısınıyor. Yüksek performans ayarları vs yaptım her şeyi denedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    536,3 KB · Görüntüleme: 47
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    563 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    1.023,1 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    934,2 KB · Görüntüleme: 49
Selam dostlar, HP laptopım 3 aydır ısınıyor. GTA 5 Online hiçbir şekilde giremiyorum. Eskiden Full ayarda oynardım. Termal macunu değiştirdim, Cooler Master ile RAM takviyesi yaptım ama durum hala aynı. Bir yardım ediniz.

Boşta 68 85 arası ama stres testine girdiğimde 95 derece oluyor. Aynı zaman da işlemci hızı yerlerde boşta olduğu halde.

İşlemcim i5 10210u 1.60 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA GeForce MX 130 4 GB.

Bu değerler ile GTA 5 Online Full ayarda oynardım ama şimdi PC boştayken bile Movavi gibi programlarda bile ısınıyor. Yüksek performans ayarları vs yaptım her şeyi denedim.

Benim tahminim arka planda virüs olma taraftarıyım en temizi format eğer format attıktan sonrada oluyorsa bir daha yazın bir daah konuşalım bu kouyu ama siz bir format atın dediğim gibi.

Bilgisayar soğutucusu alabilirsiniz bende Trust'un dandiği bile 5 derece azaltıyordu.

Yalnız diyor ki eskiden iyi oynuyordum, farkındaysan eskiden bir problem yoktu. Yeni başlamış bu yükselmeler, sıvı soğutma bir şey değiştirmez. Bence bilmiyorsanız karışmayın, bir nebze düşürür sıcaklığı ama ama sıcaklıklar stabile inmez.

Hocam U tip işlemcilerde bukadar ısınma normal. Stres testinde 95 derece olması sıkıntı değil fakat boşta 85 dereceleri görmesi garip geldi. Sıcaklık yine yükseldiğinde görev yöneticisinden gpu kullanımını atabilir misiniz?
Not: Bende de aynı işlemcili laptop var fakat şuan yanımda değil onun için boşta kaç derece bakamıyorum.

Yalnız diyor ki eskiden iyi oynuyordum, farkındaysan eskiden bir problem yoktu. Yeni başlamış bu yükselmeler, sıvı soğutma bir şey değiştirmez. Bence bilmiyorsanız karışmayın, bir nebze düşürür sıcaklığı ama ama sıcaklıklar stabile inmez.
Sıvı soğutma mı dedim ne diyorsunuz?

Benim tahminim arka planda virüs olma taraftarıyım en temizi format eğer format attıktan sonrada oluyorsa bir daha yazın bir daah konuşalım bu kouyu ama siz bir format atın dediğim gibi.
kardeşim bu hafta 5 . format atışım en son dün attım. :(
Bilgisayar soğutucusu alabilirsiniz bende Trust'un dandiği bile 5 derece azaltıyordu.
trust marka soğutu kullanıyorum eskiden kullanmadan bile sorun olmuyordu

Yeni konular

Geri
Yukarı