i5 10210U stres testinde 95 dereceye ulaşıyor

Hocam U tip işlemcilerde bukadar ısınma normal. Stres testinde 95 derece olması sıkıntı değil fakat boşta 85 dereceleri görmesi garip geldi. Sıcaklık yine yükseldiğinde görev yöneticisinden gpu kullanımını atabilir misiniz?
Not: Bende de aynı işlemcili laptop var fakat şuan yanımda değil onun için boşta kaç derece bakamıyorum.
stres testi yapıp attım işe yarar mı

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    600,7 KB · Görüntüleme: 29
Stres testindeki değerlerinde bir sıkıntı yok hocam. Boşta 80 dereceleri gördüğünüzü söylediniz. O sıkıntı. Atmanızı istediğim yer ise işlemler yerinden gpu kullanım sırasına göre atmanız.
Ek olarak CoreTemp uygulamasını kurup değerleri atabilir misiniz?
Hocam termal macunu düzgün sürdüğünüze emin misiniz? Yani tam iyi şekilde sürdüğünüze.
aslında https://www.hepsiburada.com/coolerm...mal-macun-r2-mgz-ndsg-n15m-r2-pm-HB00000NA4HC bu üründen sürdüm 5 kez denedim ince , kalın, orta bir şekilde pek fark olmadı başka 30 tl lik bir ürün sipariş ettim tekrardan onunlada deneyeceğim

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    934,8 KB · Görüntüleme: 27
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    934 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    936,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    979,1 KB · Görüntüleme: 32
Windows'unuz orjinal mi?
yani dijital lisans ile etkinleştirdim aldığımdan beri pc yi
Bir sıkıntı gözükmüyor hocam. Elinize sıcaklık gelmiyor ise rahatlıkla kullanabilirsiniz.
ama gta 5 online girdiğimde acayip kasıyor görüntü kalitesinide düşürdüm sadece o değil csgo da da da öyle basit movavi gibi programlarda ısınıyor hiç verim alamıyorum :( eskiden canavar gibiydi bir şey eksik şimdi şu eskiden xp lerde arama butonunda köpek çıkıyor iki saat arıyordu o eksik bir :(

Geri
Yukarı