i5-10300H 100 derece oluyor

En basit çözüm undervolt yapmak.
Ama ben de bilgisayarında bir sorun olduğunu düşünüyorum.
i7-10750H+RTX 2070'li GL65 Leopard kullanıyorum. Benim işlemcim 5.0 GHz 6 çekirdek olmasına rağmen bu kadar ısınmıyordu. Ben yine de undervolt yaptım tabi, 3.7 GHz'de kullanıyorum. 80'in altında kalıyor.
Yapılmıyor ki onda kapatmışlar. BIOS'dan açıyorum yapıyorum değerler etkilenmiyor kafayı yiyeceğim ya. 6 ay da geçti iade-değişimde olmaz şimdi kaldı elde.

Hocam normalde olması lazım.
Gizli BIOS ayarlarından etkinleştirdin mi undervolt ayarını?
Evet gelişmiş ayarları açtım, Overclocking Feature'dan enabled yapıyorum hatta Intel XTU interface'i de açtım ama olmuyor. Throttlestop da menü açılıyor ama etki etmiyor, intel xtu ise hiç açılmıyor.

Evet gelişmiş ayarları açtım, Overclocking Feature'dan enabled yapıyorum hatta Intel XTU interface'i de açtım ama olmuyor. Throttlestop da menü açılıyor ama etki etmiyor, intel xtu ise hiç açılmıyor.
O zaman işlemci maksimum güç ayarlarını %99 yapıp turboyu kapatın. Pil ayarları kısmından yapılıyor sanırım bu.

Cidden garip bir durum. BIOS sıfırlayın veya güncelleyin, bir de öyle bakalım.
Ben gayet undervolt yapabiliyorum sıkıntısız.

BIOS en son sürümüm de default ayarlara da getirdim ama yok işe yaramıyor. Çok saçma bir laptop geldi bana hopörler kısmından elle sesi açmaya çalışırken takılıyor düşünün diğer küçük şeyleri :D

Yeni konular

Geri
Yukarı