i5 10300h - 1660 Ti laptop Valorant düşük FPS

Weidmann

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar Valorant'ta en düşük ayarlarda 90 - 120 arası FPS alıyorum. Güç seçeneklerinde yüksek performans modu seçili. NVIDIA denetim masasında da aynı şekilde tüm ayarlar performansa göre ayarlı. Bu değerlerden daha yüksek almam gerekmiyor mu? Sistemim şu şekilde:

İşlemci: i5-10300h
Ekran kartı: GTX1660 Ti, GDDR6 6 GB.
Hafıza: DDR IV 8 GB (2666MHz)

Hocam ilginç gelebilir ama, ayarları azar azar arttırarak FPS'i kontrol edebilir misiniz? Siz ayarları düşürdükçe oyun işlemciye yükleniyor. Oyunun grafiğini arttırdıkça ekran kartına yükleniyor. Azar azar arttırıp en fazla FPS değerini alabileceğiniz ayarı bulabilirsiniz.
Mesela benim laptopum orta ayarlarda düşük ayara göre daha fazla FPS veriyor.

Valorant'ın optimizasyonu mu kötü? Şu optimizasyon kelimesini sakız gibi ağızlara dolamayı bıraksak mı artık?

Valorant'ın optimizasyonu mu kötü? Şu optimizasyon kelimesini sakız gibi ağızlara dolamayı bıraksak mı artık?
Yok hocam bırakmazlar. Her şeye kötü demeye çok meraklılar zaten. Yapacak bir şey yok var böyleleri. Durduk yere optimizasyon kötü diye laf ediliyor insan hayret ediyor açıkçası.

Şarja takıp oynamayı dene bir de.

Şarjda oynuyorum.

Performansa göre ayarlı dediğininiz ayarlar nelerdir?

Yani FPS'yi maksimumda görmek için ayarlanabilecek ayarlar.

Hocam ilginç gelebilir ama, ayarları azar azar arttırarak FPS'i kontrol edebilir misiniz? Siz ayarları düşürdükçe oyun işlemciye yükleniyor. Oyunun grafiğini arttırdıkça ekran kartına yükleniyor. Azar azar arttırıp en fazla FPS değerini alabileceğiniz ayarı bulabilirsiniz.
Mesela benim laptopum orta ayarlarda düşük ayara göre daha fazla FPS veriyor.

Denedim ancak ayarları arttıkça FPS'de bir artış göremedim maalesef. 5 FPS civarı düşüyor.

Normalde en yüksek ayarlarda bile bundan daha çok FPS alman lazım sorun ne bilmiyorum. :(

Benim de kafama çok takılıyor ve ne yapacağımı inanın bilmiyorum internette çok araştırma yaptım ancak bir çözüm bulamadım son çare olarak konu açayim dedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı