Çözüldü MSI GF65 Thin i5 10300H GTX 1660 Ti laptop oyunlarda CPU çok ısınıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rasittughan

Femtopat
Daha fazla  
MSI laptopum oyunlarda çok ısınıyor. İşlemcim 98 dereceleri görüyor undervolt yapmak istiyorum, yaklaşık olarak nasıl değerler versem performansım düşmeden sıcaklığı düşürebilirim?

Laptopun özellikleri.
i5 10300H.
GTX 1660 Ti.
8 GB RAM.
512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir adet daha 8 RAM alabilirsin ve işlemci maalesef o ekran kartına göre düşük. (Multi oyunlarda sıkıntı yaşarsın)

8 GB RAM takviyesi kesinlikle şart ama işlemcini ekran kartına göre düşük olduğunu sanmıyorum. Aynı işlemcini RTX 2060 modeli bile var. MSI bunu düşünmeden yapacağını sanmıyorum ufak bir undervolt işlemiyle her şey çözüldü ve Dragon Center'dan extra performance yerine balanced a alınca çok daha iyi oldu.

Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar Dragon Center'dan balanced a alsınlar performans aynı kalıyor ve sıcaklık daha düşük ekstra olarak undervolt yaparsanız çok daha iyi olur.
Neden?

Undervolt yaparak sıcaklığı kontrol altına aldım. Yük altında CPU 83'ü geçmiyor -140 UV.
Witcher 3 her şey Ultra hairworks dahil 83 derece oldu önceden 95 derece oluyordu sıkıntım çözüldü.

MSI'ların genel olarak soğutması kötü ve aldığın model özellikle ısınıyor.

Bir adet daha 8 RAM alabilirsin ve işlemci maalesef o ekran kartına göre düşük. (Multi oyunlarda sıkıntı yaşarsın)

8 GB RAM takviyesi kesinlikle şart ama işlemcini ekran kartına göre düşük olduğunu sanmıyorum. Aynı işlemcini RTX 2060 modeli bile var. MSI bunu düşünmeden yapacağını sanmıyorum ufak bir undervolt işlemiyle her şey çözüldü ve Dragon Center'dan extra performance yerine balanced a alınca çok daha iyi oldu.

Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar Dragon Center'dan balanced a alsınlar performans aynı kalıyor ve sıcaklık daha düşük ekstra olarak undervolt yaparsanız çok daha iyi olur.

Çözüm
Aynı model laptopa sahibim ama UV yapamadım maalesef. Nasıl yaptınız acabö.

Öncelikle BIOS'tan açmanız gerek daha sonra ThrottleStop uygulamasını kullancak unvervolt yapabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki ayarları kullanabilirsiniz.
Öncelikle BIOS'tan açmanız gerek daha sonra ThrottleStop uygulamasını kullancak unvervolt yapabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki ayarları kullanabilirsiniz.

Bu ayarları yaparsanız 75 derecenin üstüne çıkma laptop ve performans düşüşü de olmuyor.

Geri
Yukarı