i5 10300h - 1660 Ti laptop Valorant düşük FPS

Laptopun tam modeli nedir?
Açıkçası sorunun nerede olduğunu buradan bulmak zor.
Oyun içinde CPU, GPU, RAM kullanımını gösteren programlar var. Bu programlardan birini kurup bir kaç test yapınız.
Ayrıca aklıma bir sorun daha geldi. Yazdığınız FPS değerleri İntel 630, yani işlemcinizin içindeki onboard ekran kartının Valorant'ta verdiği değerler ile uyuşuyor. Oyunun 1660Ti ile açılmaması durumu olabilir. Kontrol edin. Görev yöneticisinden görebilirsiniz.

Temiz kurulum yapıp daha sonra driverları güncelleyin. Maalesef başka çözüm bulamadım.

En son çare olarak onu deneyeceğim sanırım.

Laptopun tam modeli nedir?

MSI GF65 Thin 10SDR-638XTR​

Oyun içinde CPU, GPU, RAM kullanımını gösteren programlar var. Bu programlardan birini kurup birkaç test yapınız.

Değerler bu şekilde.
Ayrıca aklıma bir sorun daha geldi. Yazdığınız FPS değerleri Intel 630, yani işlemcinizin içindeki onboard ekran kartının Valorant'ta verdiği değerler ile uyuşuyor. Oyunun 1660 Ti ile açılmaması durumu olabilir. Kontrol edin. Görev yöneticisinden görebilirsiniz.

Bir an bunu dediğinizde ümitlendim ancak maalesef 1660 Ti ile açıyormuş.

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2021.01.27 - 21.53.38.22 (2).png
    Valorant Screenshot 2021.01.27 - 21.53.38.22 (2).png
    63,8 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Merhabalar Valorant'ta en düşük ayarlarda 90 - 120 arası FPS alıyorum. Güç seçeneklerinde yüksek performans modu seçili. NVIDIA denetim masasında da aynı şekilde tüm ayarlar performansa göre ayarlı. Bu değerlerden daha yüksek almam gerekmiyor mu? Sistemim şu şekilde:

İşlemci: i5-10300h
Ekran kartı: GTX1660 Ti, GDDR6 6 GB.
Hafıza: DDR IV 8 GB (2666MHz)

Raminizi bir 8 GB daha alıp Dual Channel yapmanızı tavsiye ederim.
Bu şekilde sorunu çözebilirsiniz.

Teşekkür ederim en yakın zamanda alacağım. Sizde de 1660 Ti olduğunu görüyorum sizin FPS değerleriniz kaç civarında?
CS:GO da 300-400 Valorant 250-350 ama FPS sadece ekran kartına bağlı değil kullandığınız işlemci 2.5 GHz düşük ayarlarda oynuyorsanız birde darboğaz kaçınılmaz olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı