i5-10300H 90 derece oluyor

Neden sogutmasi iyi olan notebook oneriyoruz iste bu basliklar anlatiyor.

Aslında sogutması ıyı diye aldım gayetde ıyı oyunu 1.30 dakıkalıgına kapattıgımda ıslemcı 60 dereceye kadar ınmıs oluyor ekran kartı Max 75 derece gordum oda 1.30 dakıka bosa aldıktan sonra 45'e kadar dusuyor.
H serisi neden bilmiyorum ama çok ısınıyor tabii ki bu değerler normalin çok çok üstünde bilgisayarınızın içi temiz mi termal macun hiç yenilediniz mi?

Daha 4 gunluk cıhaz.
Laptop modeli nedir? Soğutması çok iyi olmayan bir modelse yapacak bir şey yok diyebilirim, termal macun yenileyebilirsiniz.

Cihaz daha 4 gunluk sogutması ıyı ama guclu oyunlarda cok ısınıyor.1.30 dakıka oyunu kapattıgıdma ıslemcı 60 dereceye dusuyor.

Oyunu kapatınca 10derece birden rahatlaması lazım. Sonradan yavaş yavaş soğuyor olabilir. Kapsamlı test yapabilir misiniz?
Sadece işlemci yük altında kaç derece?

Aslında sogutması ıyı diye aldım gayetde ıyı oyunu 1.30 dakıkalıgına kapattıgımda ıslemcı 60 dereceye kadar ınmıs oluyor ekran kartı Max 75 derece gordum oda 1.30 dakıka bosa aldıktan sonra 45'e kadar dusuyor.

Daha 4 gunluk cıhaz.

Cihaz daha 4 gunluk sogutması ıyı ama guclu oyunlarda cok ısınıyor.1.30 dakıka oyunu kapattıgıdma ıslemcı 60 dereceye dusuyor.

Yanlış yapmışsınız Pavilion soğutmaları iyi değildir, çünkü oyun laptopu değil oyunda oynanabilen laptop kategorisindedir.

O bilgisayarlar gaming diye satılıyorlar ama gaming falan değiller.Onlar bence kurgu bilgisayarları.

Triple A hiçbir oyunu o pc ile serin bir şekilde oynayamazsınız.

Zararına gelirsek o sıcaklıklar aslında baya yüksek.İşlemci lehim çatlaması yapabilir uzun dönemde.

Soğurutucu almanı öneririm.

Hocam benim bildiğim 10300H’ta sıkıntı var. HP’nin bazı modellerinde de kronik sıkıntı var. Benchmarklar da nasıl durum? Videolarda da aynı sıkıntıyı yaşayanlar var mı?

Yeni işlemciler her bilgisayarda hemen hemen aynı sonuçları veriyor, bazı arkadaşlar hangi amaçla o yorumları yazıyor hala anlamış değilim. Konu marka veya ürünle alakalı değil, hangi marka olursa olsun; özellikle i5 işlemciler 80 derecede kalsa millet tabiri caizse zil takıp oynayacak.

10.nesil işlemciler undervolt yapılamıyor diye biliyorum, yüksek iletkenliğe sahip macun en azından thermal throttling olayını minimuma çeker diye düşünüyorum denemek gerek.

AC serisi CPU'ya yükleniyor. 90 derecede 4GHz de çalışıyorsa normal. Burada 75 80 derece diyenlerin çoğunda ya undervolt var ya da markaların sunduğu yazılımdaki modlar ile Power ve termal limitler var. Ekran kartın 1660 değilse throttle stoptan işlemciyi 3.5GHz'ye sabitlersen hiçbir sorunun kalmaz. Fıvr menüsünden 4. Core'daki Turbo limit ratio değerini 35'e getirmen yeterli.

AC serisi CPU'ya yükleniyor. 90 derecede 4GHz de çalışıyorsa normal. Burada 75 80 derece diyenlerin çoğunda ya undervolt var ya da markaların sunduğu yazılımdaki modlar ile Power ve termal limitler var. Ekran kartın 1660 değilse throttle stoptan işlemciyi 3.5GHz'ye sabitlersen hiçbir sorunun kalmaz. Fıvr menüsünden 4. Core'daki Turbo limit ratio değerini 35'e getirmen yeterli.

Nasıl yapabilirim ekran kartım 1650 Ti.

Gorseldeki gibi galiba bu değerlerden bahsediyorsun ama kisilmiyorda arttirilmiyorda.

Dosya Ekleri

• 16116583141458878324504175273381.jpg
    16116583141458878324504175273381.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı